Antywirus na starszy komputer


(Re Kasia) #1

Posiadam komputer z procesorem AMD Athlon XP 2600+ 1.91 GHz; 256 MB RAM z Service Pack 3. Dodam, że ma ok.7 lat. Szukam dobrego antywirusa, który by nie spowalniał pracy komputera. Testowałam wiele programów, ale efekt zazwyczaj był podobny(komputer się wieszał i zrobienie na nim czegokolwiek trwało wieczność). Ostatnio używałam avasta, ale jakieś kilka dni temu go odinstalowałam, bo zaczął zamulać.Nie mam pojęcia, co się stało. Próbowałam antywirusa COMODO, ale to była totalna porażka. Obecnie mam zainstalowanego AVG 2012 oraz samą zaporę COMODO. Szału nie ma, ale komputer w miarę pracuje. Mógłby mi ktoś polecić antywirus, który byłby odpowiedni na mój komputer? I co jeszcze mogę zrobić, żeby przyspieszyć jego pracę ? Z góry dziękuję. :slight_smile:


#2

Pierwsze i najważniejsze - dokup RAMu.


(fiku$) #3

Ja na słabszym kompie (Athlon 2000+, 1,5Gb Ram, dysk 500Gb) mam zainstalowanego nortona i nie narzekam. Komp chodzi płynnie, nie przycina go. Oczywiście system XP pro z sp3 + optymalizacja systemu.


(Johny) #4

Dzisiejszy system i programy wymagają min 1 GB ram,a 256 MB to za mało


(system) #5

Sprawdz z tym

http://www.dobreprogramy.pl/Avira-Free- ... 13119.html

a czy defragmentacje dysku przeprowadzałeś?

http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, ... 13314.html


(ichito) #6

Oj da się...da :slight_smile: Na jednym z domowych kompów u mnie (laptok) jest zaledwie 0,9 GB Ram i wszystko chodzi, jak należy...oczywiście nie mówię o jakiś wypaśnych grach. W każdym razie jest zapora (działa spokojnie OA, a wcześnie PC Tools, Privatefirewall i kilka innych), nie ma wprawdzie AV ale były do pewnego czasu (Panda CAV, MSE, Avast, Prevx i kilka innych), no i jest bloker behawioralny - Mamutu.

Niemniej 256 MB to rzeczywiście już bardzo mało...dla Win98 starczy, ale dla XP już może niezazbyt. Kość pamięci (tak z 1 giga) poprawi zdecydowanie wydajność i da więcej możliwości.


(Profesorek9) #7

http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free- ... 13266.html zestaw w sam raz, na starszy komputer.