Antywirus nie widzi wirusa


(Ozzy666) #1

Mam duży problem znaczy się moja znajoma ma. Ma kompa podłączonego do neta i gdy dziś włączyła rano komputer i chciała włączyć stronę Google to pokazało jej napis że wykryto na tym komputerze wirusa i połączanie z internetem zostanie zerwane. Prosimy przeskanować komputer programem antywirusowym oraz anty spyware. Przeskanowała Avastem 3 razy raz szybko później gruntownie a na końcu w czasie rozruchu systemu. We wszystkich 3 przypadkach Avast! nic nie znalazł. Próbowała także przywrócić system do stanu wczorajszego, lecz to nic nie dało. Mieszkam trochę zbyt daleko by teraz przyjechać do niej i jej pomóc więc mam pytanie czy w takiej sytuacji gdy jest odcięta od internetu i jej antywirus nic nie znajduje może w jakiś sposób sama wyrzucić tego wirusa ? PS. nie wie jak nazywa się ten wirus.


(Sp5fw) #2

Niech sobie ściągnie lub ktoś Kaspersky antywirus. Zainstalować i ten z pewnością sobie poradzi. Ewentualnie.... chyba lepiej pobrać http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... k+8.8.1.29, zgrać na pytkę i po uruchomieniu kompa sam startuje ze skanowaniem bez uruchomienia systemu. W przypadku wykrycia wirusa, wywala go dość skutecznie. Powodzenia


(errata72) #3

http://programy.pcworld.pl/pc/programy/ ... 1.322.html

Może zacząć od tego jeśli da się ściągnąć.


(Ozzy666) #4

Dzięki za odpowiedzi :wink: jednak okazało się że to podpucha, zrobiłem jej formata i pokazywało nadal informacje o wirusie + numer telefonu pod który mam zadzwonić żeby dostać instrukcje jak go wywalić, zadzwoniłem i okazało się że tę plansze o zagrożeniu wirusowym nadaje sam administrator internetu (operatora skąd znajoma ma neta). Ale puki co wyłączyć tej planszy nie chce.