Antywirus, pakiet zabezpieczający, firewall - licencje trial

witam, chce przetestować wszystkie możłiwe kombinacje oprogramowania antywirusowego, zarówno pakiety internet security jak i antyvir + firewall

jak wiadomo każdy można przez miesiąc używać

tu rodzi się pytanie

chcę sprawdzić zarówno kaspersky antyvir + kerio jaki i kaspersky internet security

co najpierw instalować? czy jak najpierw zainstaluję pakiet to później nie będę mógł sprawdzić samego antyvira? bo już instalka wykryje, że był miesiąc używany? i jak np później sprawdzić samego antyvira kaspersky z firewallem nortona np?

tak samo np z nortonem?

w darmowych sprawa jest jasna

orientuje się ktoś może jak wygląda taka sytuacja?

pozdrawiam i mam nadzieję, iż mnie zrozumieliście

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Na mój rozum po pewnym czasie takiego testowania intensywnego taki sajgon się zrobi, że te testy nie będą obiektywne (system się zmuli i zaśmieci). Sugeruję jakiś soft do obrazów dysku (partycji) i nowy zestaw do testowania dopiero po przywróceniu systemu z obrazu instalować…

i czy np jak mam nis 2006, to mogę przetestować 2007 po wygaśnięciu triala, aby sprawdzić, jak sobie komp z nim radzi i czy nie zamula?

no skoro jeden sobie z tym nie poradzi a drugi tak to będzie odpowiedź, który jest lepszy i skuteczniejszy

Owsze będzie ale pod warunkiem, że każdy kolejny będzie instalowany na “czysty” system. Wtedy ocena może być obiektywna. Jaki sens jest testowania i jaka obiektywność jak system już jest zaśmiecony przez poprzednich kilka instalacji.

nie mam programu do robienia obrazu systemu, poza tym chodzi mi o przetestowanie pod kątem łatwości konfiguracji, obsługi, aktualizacji itp

Witam.

Na początek pytanie.

Jaki masz system operacyjny ?

XP pl/en , vista,w2k3 ???

Ile masz ramu ??

xp home pl sp2

ram 512 ddr2

tak

a co do reszty …Np. masz teraz kisa 6, chcesz go odinstalować, a zainstalować sam firewall kasperskiego, którego w sumie nie używałeś wcześniej, wywalasz foldery kisa po odinstalowaniu go, czyścisz rejestr, i instalujesz samego firewalla, nie powinno być problemów

no właśnie pakiety zawierają w sobie poszczególne komponenty i nie wiem czy np po używaniu kis lub nis nie wykryje mi, że juz miesiać firewalla lub antyvira używałem, bo format po każdym teście nie wchodzi w grę, gdyż będę robił to na laptopie i troche się instaluje z recovery :frowning:

już napisałem, deinstalacja programów, wywalanie katalogów programów, czyszczenie rejestru, i możesz testować inny program

ok, sprawdzę to

pozdrawiam