Antywirus przenosi wszystko do kwarantanny

Pisałem już kiedyś że ten wirus modyfikuje również pliki systemowe konkretnie mam na myśli plik ntldr Jak przegrasz dane na płytkę to zanim wrócą ponownie na komputer musisz przeskanować tą płytkę jakimś antywirusem Zrobisz jak uważasz Archiwa zawierające exe też będą zainfekowane

A wykonałeś pełny skan Kasperskim bo tego nie wiem. Skanowałeś do skutku aż skaner nic nie znalazł? Log z Combofixa po to żeby zobaczyć czy nadal po tych zabiegach są wpisy, które mogą świadczyć o obecności tego wirusa

A co to pliki ntldr?? Mi chodzi o .mp3 .avi oraz office. Nic więcej. No może jeszcze .mov

Po jednym razie jak skanował ponad trzy godziny i było to pełne skanowanie właśnie tyle wykrył. Uwierz, że kolejne tyle nie chciało mi się czekać.

A czy np. pliki .pdf też zawirusował??

P.S. No dobrze. Jedynymi plikami .exe (oprócz tych na C:) zostały ComboFix.exe oraz Dr. WEB CureIt!.exe I chyba nie są zainfekowane. Choć pewności nie mam.

Nie format dobry na wszystko :wink:

Nie format, dobry na wszystko :wink: czy

Nie, format dobry na wszystko :wink:

I jeszcze raz pytam czy jak oszczędzę tylko mp3 , avi i pliki office wraz z pdf to nie zawiruszą one z powrotem kompa??

Przecież Barnaba odpowiedział ci już na to pytanie

A więc mości przyjaciele. Problem chyba się rozwiązał właśnie tymi najbardziej drastycznymi metodami. Po wszystkich formatach antywirus i Dr. WEB nic nie widzą. Nic a nic. Oba po pełnych skanowaniach. Na płycie DVD na której mam te mp3 też nic nie widzą. Żadnych wirusów. Miejmy nadzieję, że to już koniec przygód.