AnyDVD HD + CloneDVD - alternatywa

Witam.

Jestem świeżo po formacie komputera i w trakcie instalacji potrzebnego softu. Aktualnie zatrzymałem się na instalacji programów do nagrywania płyt oraz tworzenia obrazu płyt. Do tej pory używałem wyżej wymienionych programów czyli: AnyDVD HD w połączeniu z CloneDVD a dopełnieniem całości był Virtual CloneDrive który zostaje ;). Zastanawiam się tylko czy nie istnieje (może nawet i lepsza) alternatywa dla tytułowej dwójki ponieważ te które mam troszkę się już zestarzały i niestety nie mogę zgrać niektórych płyt na dysk - wiadomo zabezpieczenia zabezpieczonych zabezpieczeń ;). Ogólnie zgrywam często na dysk filmy aby nie wozić ze sobą wszystkich płyt i czasami gry. Oczywiście posiadam oryginalne płyty ale nie chcę ich wozić ze sobą, więc chciałbym mieć obrazy niektórych na dysku laptopa. Często też wymieniam swoją kolekcję filmów aby nie zapychać dysku więc szukam czegoś w miarę dobrego i szybkiego do zgrywania obrazów płyt na dysk.

Dociekliwi pewnie zapytają poco mi możliwość nagrywania obrazów płyt :wink: więc zaspokoję ich ciekawość, często ściągam obrazy płyt np z systemem (jestem studentem i mam system na dreamsparku) który trzeba nagrać, są też różnego rodzaju narzędzia które uruchamiają się z boot-owalnego pendrive albo płyty itd. Ogólnie nie pirace i nie udostępniam swojej kolekcji dalej, bo w końcu wydałem na to pieniądze i nie będę się okradał, poza tym szanuję twórców do których sam się zaliczam i nie chciałbym, aby moje dzieła były kradzione więc sam tego nie robię…

Chętnie wypróbuje coś darmowego jak i płatnego ale w granicach rozsądku.

PS. Zapomniałem napisać że interesują mnie tylko aplikacje które są rozwijane i nic nie wskazuje na to że zaraz zostaną porzucone.

A co powiesz na aplikację Alcohol 52%? http://www.dobreprogramy.pl/Alcohol-52, … 12714.html

Osobiście to mam złe wspomnienia z linią tych aplikacji, są po prostu dla mnie zbyt skomplikowane ;D zwłaszcza w porównaniu z Any. Zastanawiam się tez jak radzi on sobie z zabezpieczonymi płytami bo jak wiadomo większość filmów jest zabezpieczona, czasami to nawet odtwarzać DVD kina domowego nie może odpalić takiej płyty, i bardzo często po zakupie filmu musiałem go przegrać za pomocą AnyDVD+CloneDVD i dopiero obejrzeć ! Normalnie masakra i jaja na maksa z tymi zabezpieczeniami.

Od około 13 lat, używam do obrazu płyty DVD, bezpłatny programik DVD Shrink 3.2. pojemność 1,092 KB. Spotkałam również wersje Polska z dopiskiem DVD Shrink 3.2 PL. Szukaj na Necie. Warto go mieć. Podoba mi się, bo można w nim wycinać początek, bądź koniec, czyli reklamy. Usuwa wszystkie zabezpieczenia na DVD, i jest bardzo szybki. AnyDVD HD używam wyłącznie do obrazu z płyty Blu-ray, bo jest bardzo szybki. Dawniej używałam do Blu-ray DVDFab Platinum. Ale jest moim zdaniem 2x wolniejszy od AnyDVD HD.

@Donna USA - dzięki wielkie przekonałaś mnie do DVD Shrinka, zwłaszcza że już gdzieś na jakimś innym forum ludzie również go polecali :wink: szkoda tylko że nie ma wersji 64-bitowej.