AnyDVD tworzy ze zwykłego DVD, 9 GB

(Starchris) #1

Witam wszystkich

Dostałem do własnego swobodnego użytku materiały szkoleniowe (zwykłe DVD 4,7 GB), lecz okazało się, że są one zabezpieczone przed kopiowaniem, czego prowadzący już nie powiedział (być może nie był świadom). Na szczęście udało się ściągnąć zabezpieczenia programem AnyDVD, lecz ten program tworzy mi obraz ISO o rozmiarze prawie 9GB. Czy jest jakiś sposób aby wykonać ISO w takim samym rozmiarze jak płytka albo bezpośrednio skopiować taką płytkę. Niestety płyty DVD DL nie wchodzą w grę. Próbowałem również CloneDVD ale również to samo. Zwykłymi programami do nagrywania nie da się, bo DVD ma specjalnie wdrożone kilka bad sektorów, które uniemożliwiają nagranie.

Przegranie tego na dysk nic nie da, bo tam jest mnóstwo filmików szkoleniowo - instruktażowych, które są sprzężone ze spisem treści, którym można operować w odtwarzaczu i wybierać język lektora. Po zwykłym przegraniu na dysk jest lektor niemiecki. W czwartek muszę oddać DVD.

(mawro2) #2

Polecam program DVD Decrypter

Omija zabezpieczenia ale oczywiście do wykorzystania w legalnych celach.

W ostateczności DVDShirk

(jaru_r) #3

Skoro masz już plik ISO, to użyj jakiegoś wirtualnego napędu, np. Daemon Tools i montuj do niego ten plik ISO - będziesz mógł użyć tak, jak normalnej płyty.

(Starchris) #4

Chyba coś musiałem przeoczyć. Zgodnie z opisem płyty, danych jest na płycie 22 GB, po zdjęciu zabezpieczeń pisze, że jest 8 GB. Po zwykłym przeniesieniu zawartości płyty na dysk, danych jest również około 8 GB. Tyle na zwykłej płycie DVD się nie zmieści. Próbowałem trzema programami do identyfikacji płyt ale wszędzie wyskakuje tylko jedna informacja, że to jest DVD-ROM (na płycie też jest tylko taka informacja). Ostatecznie zgaduje, że to musi być DVD DL.

Teraz powstał problem, że takich płytek instruktażowych będzie więcej, a miejsca na moim twardzielu już na nie, nie będzie. Dlatego zdecydowałem się na kupno dodatkowego dysku zewnętrznego 500 GB i uruchamianie szkoleń poprzez Daemon Tools (działa bez problemu). dysk-zewnetrzny-300-t500358.html#p3148705

Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.