AOL Active Virus Shield czy jest skuteczny?

Mam do was pytanie odnośnie bezpłatnego programu antywirusowego AOL Active Virus Shield :slight_smile: Słyszałem że jest to bezpłatna kopia innego antywirusa firmy Kaspersky Lab?? Jaka jest jego skuteczność?? Czy posiada rezydentny, działający “w tle” skaner, który kontrolowałby na bieżąco otwierane pliki i pocztę e-mail? Czy posiada jakieś ukryte w sobie programy szpiegujące? A tak w ogóle to polecacie go jako bezpłatną ochronę antywirusową?? Za ewentualne odpowiedzi dziękuję :smiley:

obecnie go używam i nie widzę różnicy w skuteczności pomiędzy nim a kasperskim. Nie zamula kompa jak avast czy norton, a robi co do niego należy:)

Popraw proszę tytuł na konkretny - użyj przycisku icon_edit.gif

Tazior102 jest to uproszczona wersja Kaspersky Antivirus. W stosunku do wersji komercyjnej nie posiada ochrony proaktywnej i ochrony WWW. Program AOL posiada wyłącznie ochronę plików ze skanerem rezydentnym i ochronę poczty.

co do skuteczności, to jest to silnik kasperskiego, więc skuteczność, w tych modułach co wymieniłem wyżej, jest identyczna z wersją komercyjną.

grzegorzch co oznacza że nie posiada ochrony proaktywnej?? a zawiera jakieś programy szpiegujące??

7f4e3abfa15980c7.jpg

komponentów szpiegowskich nie zawiera.