Apache - DocumentRoot /dev/hdd1 (żeby był windowsowski dysk)

Witam… Co trzeba zrobić aby DocumentRoot /dev/hdd1 działało? Próbowałem też /mnt/hdd1 i zawsze mam Forbidden Acces… http://www.gorgiasz.ltd.pl Da się wogole tak zrobić, aby domyślnie była ścieżka z dysku windowsowskiego? Szkoda mi wszystkiego kopiowac… Z normalną scieżka Apache dziala poprawnie,. Proszę o pomoc…

A masz w ogóle w tym miejscu (/mnt/hdd1) podmontowany ten dysk? Jeżeli tak, to sprawdź z jakimi uprawnieniami.

Hmm… wygląda to w ten sposób, iż ja sam przez pliki nic nie montowałem (chyba linux sam to robi), a gdy chcę zmienić własciwosci /mnt/hdd1 przez konquerora to wywala błąd…

jestem amatorem :stuck_out_tongue:

Czyli w /mnt/hdd1 jest podmontowany dysk windowsowy. Co do uprawnień, nie zmieniasz ich z poziomu Konquerora, tylko musisz podać odpowiednie opcje w /etc/fstab, tak żeby automatycznie z nimi montował.

Added by KNOPPIX

/dev/hdd1 /mnt/hdd1 vfat noauto,users,exec,umask=000 0 0

hmm a dokładniej ;)?

Dlaczego masz “noauto”, wygląda na to, że dysk nie jest automatycznie montowany podczas startu systemu. Zmień na “auto”. Reszta wygląda mi OK.

Czy jako zwykły user możesz montować i zapisywać na tym dysku? (chociaż z wpisu w fstabie wygląda na to że powinieneś móc)

Działa! Serdecznie dziękuję!