Apache nie uruchamia się?

Zainstalowałem Krasnal Serv pod Windowsem XP Pro wszystko wygląda ok. Mam “zielone światełka” :wink: więc wszystko powinno śmigać ale nie uruchamia się apache. W logach błędu mam tylko “Apache server shutdown initiated…”. Jak mogę go odpalić? Czy fakt że SWAP i TEMPy mam na osobnej partycji może mieć na to wpływ?

jak wywołujesz apache’a, żeby sprawdzić czy działa?

otwierasz http://localhost w przeglądarce?

Jeżeli będziesz miał nadal jakiś problem z krasnalem to zainstaluj pakiet AppServ.

Masz może zainstalowany program Skype? Ja też miałem problem z odpaleniem Apache ponieważ Skype korzystał z portu 80, z którego standardowo korzysta Apache.

Otwieram przez HTTP://localhost i mam błąd HTTP 404. Co się tyczy Skype to mam zainstalowanego.

może być faktycznie konflikt na portach, jeśli wyłączysz skype “do zera”, to nie powinno być kłopotu i powinien pokazywać ci localhost. być może blokuje cię “zapora systemu windows”?

swap i temp, nie mają wpływu, ostatecznie możesz pobrać inną preinstalowaną dystrybucję, ja polecam XAMPP (apache+php+mysql+mywebadmin+prosta struktura, łatwiejsza niż w krasnalu)

Wyłącz w ustawieniach programu Skype wykorzystywanie portu 80 i problem z głowy :slight_smile: