Aparat cyfrowy do 1000zł

(Tomek141292) #1

Witam ! Poszukuje aparatu cyfrowego do 1000zł. Nie znam się za bardzo na aparatach , więc napiszcie o jego zaletach.

ps. Słyszałem że bardzo dobre aparaty to seria panasonic lumix , mile widziane linki z allegro :slight_smile:

(Konrad93) #2

Tak PANASONICKI są najlepszymi aparatami na rynku :smiley:

PANASONIC LUMIX LZ10

http://allegro.pl/item390146148_panason … _menu.html

ALBO

PANASONIC LUMIX FZ8

http://allegro.pl/item385165034_lumix_d … tawa_.html

BĄDŹ JUŻ DROŻSZY ALE NAJLEPSZY PANASONIC LUMIX TZ5

http://allegro.pl/item383370312_hit_pan … c_tz5.html

(Tomek141292) #3

Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego ten aparat , który podałeś http://allegro.pl/item383370312_hit_pan … c_tz5.html jest droższy o 160zł od tego samego aparatu http://allegro.pl/item387856704_aparat_ … 5_2gb.html , który w dodatku ma w zestawie kartę pamięci 2GB??

(Poniaatowski) #4

PANASONIC LUMIX FZ8 -ten polecam jakby co :smiley:

Bardzo dobry aparat, dobrze się go trzyma, bardzo dobry zoom i przede wszystkim duży… Jest trochę opcji manualnych, półmanualnych jak i auto… Posiada dużo “bajerów”, stabilizacja na wysokim poziomie. Według mnie bardzo dobry aparat ! Tego bym Ci radził wziąść.

(Konrad93) #5

bo pewnie ten tańszy nie ma POLSKIEGO OSD

(Prostokocik) #6

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty-kompaktowe/sony-cyber-shot-dsc-h50-czarny.bhtml

(Konrad93) #7

Aparat cyfrowy nie lustrzanka :x

(Żelek) #8

Ekhm…chyba H50 to nie jest lustrznka :stuck_out_tongue:

(Jacek Jako) #9

:o a lustrzanka to też nie aparat cyfrowy ? ? ? ? ?

Typy aparatów cyfrowych 


    * Lustrzanki cyfrowe (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex), których konstrukcja oparta jest na klasycznej lustrzance jednoobiektywowej gdzie błonę światłoczułą zastąpiła duża matryca, o rozmiarach porównywalnych z pojedynczą klatką filmu małoobrazkowego 24x36 mm. W optycznym wizjerze widoczny jest obraz rzutowany na matówkę bezpośrednio z obiektywu aparatu poprzez uchylne lustro zasłaniające migawkę i matrycę. W momencie robienia zdjęcia lustro się unosi a światło kierowane jest na matrycę. Istotną zaletą lustrzanek jest możliwość wymiany obiektywów.

    * Aparaty klasy prosumer (zwane niekiedy, potocznie "hybrydowymi" (lepsza jakość wykonania, matrycy oraz obiektywu, dodatkowo w pełni ręczne ustawienia parametrów), aczkolwiek cech lustrzanek nie posiadają) - wyposażone są w stosunkowo dużą matrycę, przekątna której jest nieco większa niż 10 mm oraz niewymienny obiektyw dobrej jakości. Przeważnie posiadają uchylny ekran podglądu LCD i są rozmiarami zbliżone do mniejszych DSLR.

    * Aparaty kompaktowe - posiadają mniejszą niż poprzednicy matrycę światłoczułą, o przekątnej mniejszej niż 10 mm i charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, mniej więcej wielkości dłoni.

    * Aparaty kieszonkowe - mniejsze niż aparaty kompaktowe. Zazwyczaj mniejszy rozmiar wiąże się z rezygnacją z części funkcji. Zwykle mają grubość kilku lub kilkunastu milimetrów i są niewiele większe od karty płatniczej.

zanim kupisz poczytaj sobie najpierw

http://www.fotografia.kopernet.org/aparaty.html

http://www.fotografia.kopernet.org/co-to-jest-zoom.html