Aparat cyfrowy do 1500 zł

(Mykusz) #1

Witam.

Zastanawiam się na kupnem jakiegoś aparatu cyfrowego do 1500zł +/- 100 zł, po żmudnych poszukiwaniach znalazłem sobie dwa aparaty Sony DSC h50 http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?product=DSC-H50&site=odw_pl_PL&imageType=Main&category=DSC+H+Series oraz Nikon Coolpix P80 http://www.nikon.pl/product/pl_PL/products/broad/1596/overview.html. Który wybrać aparat z tych podanyh? Czy może jakiś inny? Proszę o pomoc.

Kikk

(system) #2

Sony DSC-H50

(Mykusz) #3

A dlaczego?

(system) #4

Duży wyświetlacz, czytelny, dobra marka, dużo megapikseli [nikon ma więcej :(] i ogromny zoom.

(Mykusz) #5

Tylko jak popatrzeć na tego Nikona to on ma 18, natomiast Sony tylko 15… A co ze zdjęciami? Sa dorej jakości? Czy jest może posiadacz tego Nikona?

(Konrad93) #6

PANASONIC LUMIX TZ5

(Mykusz) #7

A możecie coś pisać więcej?, bo co z tego, że mi podacie nazwę jak nie mam żadnych argumentów za i przeciw. Aha i zależy mi też na dużym zoomie ;]

(Konrad93) #8

Panasonic Lumix DMC-TZ5 to bardzo ciekawa propozycja dla wymagających fotoamatorów. Uwagę zwraca stylowa, ergonomiczna obudowa o optymalnie dobranych rozmiarach. Dzięki temu fotografowanie aparatem Lumix DMC-TZ5 staje się prawdziwą przyjemnością.

Istotnym elementem konstrukcji TZ5 jest wysokiej klasy obiektyw Leica DC Vario-Elmar z 10-krotnym zoomem optycznym. Zakres ogniskowych wynosi 28 - 280 mm (ekwiwalent dla małego obrazka). Użytkownik ma więc do dyspozycji zarówno bardzo długie tele, jak i prawdziwy (28mm), szeroki kąt, co w aparatach kompaktowych jest wciąż dość rzadko spotykane. Przy takich parametrach optyki nieocenione usługi odda nam optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S., pracujący w dwóch trybach. W konstrukcji obiektywu zastosowano aż 11 soczewek w 9 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne, 4 płaszczyzny asferyczne i 1 niskodyspersyjną soczewkę ED.

Wysoką jakość zdjęć gwarantuje matryca CCD o rozdzielczości 9.1 miliona pikseli, sterowana najnowszym procesorem obrazu Venus Engine IV. Wpływa on też na ograniczenie poziomu szumów a dzięki niskiemu poborowi prądu umożliwia wykonanie nawet 330 zdjęć na jednym akumulatorze litowo jonowym CGA-S007E. TZ5 pozwala wykonywać zdjęcia seryjne przy maksymalnej rozdzielczości z prędkością 2.5 klatki na sekundę (do 5 zdjęć). Dostępny jest także szybki tryb seryjny, w którym aparat wykonuje około 6 klatek na sekundę w rozdzielczości 2MP, aż do zapełnienia karty pamięci.

Aparat posiada pełny zakres możliwości pomiaru światła (inteligentny wielopunktowy, centralnie ważony, punktowy). O odpowiednie naświetlenie zadba także szeroka gama dostępnych programów tematycznych, obejmująca między innymi: portret, wygładzanie skóry, scena, sporty, portret nocą, scena nocą, autoportret, jedzenie, przyjęcie, światło świecy, dziecko 1, dziecko 2, zwierzaki, zachód słońca, wysoka czułość, szybkie zdjęcia seryjne, gwiaździste niebo, fajerwerki, plaża, śnieg, zdjęcie lotnicze, podwodne, mieszane. Bardzo interesująco prezentuje się system inteligentnej automatyki (Intelligent Auto), w którym aparat dobiera program tematyczny, ustawia optyczną stabilizację obrazu O.I.S. i najbardziej optymalną czułość ISO. Inteligentna automatyka współdziała także z zaawansowanym układem rozpoznawania twarzy. TZ5 potrafi zidentyfikować do 15 twarzy znajdujących się w kadrze, ustawić na nie ostrość i dobrać właściwą ekspozycję. Balans bieli można ustawić na auto lub na jeden z programów: światło dzienne, pochmurno, zacienienie, światło halogenowe oraz ustawienia manualne (w 10 krokach). Można także skorzystać z kompensacji ekspozycji (+/- 2 EV co 1/3 EV).

Szeroki zakres oferowanych przez DMC-TZ5 czułości niezwykle ułatwia fotografowanie bez lampy błyskowej w trudnych warunkach oświetleniowych. Dostępne są czułości od 100 do 1600 ISO a w trybie wysokiej czułości nawet 3200 i 6400 ISO. Tak więc korzystając z wyższych ekwiwalentów ISO w połączeniu ze optyczną stabilizacją można swobodnie fotografować nawet przy świetle świecy, księżyca, czy słabej żarówki. Oczywiście zawsze można także skorzystać z wbudowanej lampy błyskowej o zasięgu do 4.2 m. Oczywiście, lampa redukuje tzw. efekt czerwonych oczu, co pozwala uniknąć pracochłonnych korekt w komputerze.

DMC-TZ5 został wyposażony w doskonały polikrystaliczny wyświetlacz LCD TFT o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 000 punktów, który zapewnia duży komfort przy kadrowaniu, przeglądaniu wykonanych zdjęć i filmów. Ekran pokazuje 100% rejestrowanego kadru, co ma ogromne znaczenie przy precyzyjnym kadrowaniu (na przykład w makrofotografii). Aparat w trybie makro ustawia ostrość już od 5 cm.

Osoby dysponujące nowoczesnymi telewizorami LCD i plazmami skorzystają zapewne z możliwości rejestracji sekwencji panoramicznych w formacie 16:9 i rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli) z prędkością 30 kl./sek. Długość filmów jest ograniczona tylko przez pojemność karty pamięci. Nośnikiem danych są karty SD, SDHC oraz karty MMC. Do tego aparat posiada pamięć wewnętrzną 50 MB. Aparat jest zasilany dedykowanym, niezwykle wydajnym akumulatorem litowo jonowym CGA-S007E.

Cechy charakterystyczne:

*

Matryca CCD o rozdzielczości 9.1 miliona pikseli, doskonałej jakości odbitki nawet w formacie 30/45 cm.

* Wysokiej klasy obiektyw Leica DC Vario-Elmarit.

* Konstrukcja optyczna: 11 elementów w 9 grupach, 3 soczewki asferyczne, 4 płaszczyzny asferyczne, 1 soczewka ze szkła ED.

* 10 krotny zoom optyczny.

* Zakres ogniskowych: 28 - 280 mm. (ekwiwalent dla małego obrazka).

* Optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S.

* Układ detekcji twarzy.

* Inteligentna kontrola czułości.

* Inteligentny wybór sceny.

* Inteligentny dobór ekspozycji.

* Makro: od 5 cm.

* Najnowszej generacji procesor przetwarzania obrazu Venus Engine IV.

* Wysoki zakres czułości czułości 100 - 1600 ISO, w trybie wysokiej czułości ISO 6400.

*

Nagrywanie filmu z dźwiękiem w rozdzielczości HD, 1280 x 720 pikseli z prędkością 30 kl/sek.

* Duży wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 000 punktów.

* Nośnik pamięci: karty SD, SDHC, 50 MB pamięci wbudowanej.

* Zasilanie: dedykowany akumulator litowo jonowy CGA-S007E.

* Menu w języku polskim.

(Mykusz) #9

A może mi ktoś odpowiedzą właściciele podanych aparatów?