Aparat cyfrowy do 500zł

Ostatnio mój DMC-FX01 odmówił posłuszeństwa i teraz poszukuję jakiegoś dobrego aparatu do 500zł Wiem że były już takie tematy ale je chciałbym sprecyzować. Aparat ma być głównie na imprezy, wakacje itp (przydałby się stabilizator) W miarę duży wyświetlacz, na akumulatorki, w komplecie karta pamięci, przydało by się też w miarę dobre makro, no i nagrywanie filmów z dźwiękiem. Czekam na wasze podpowiedzi

I najlepiej żeby był podobnych gabarytów co ten, i co ważne po prawej stronie wyświetlacz żeby nie było dużo miejsca. Nie wiem czemu ale mnie to razi

t_1853.jpg

jaka czułośc matrycy będzie ci odpowiadała?

sam nie wiem. nie znam sie za bardzo na tym

Jak to nie znasz. Ostatnio napisałeś fajny temat o wyższości lustrzanek nad kompaktami :o

A czy ja napisałem że to mój “artykuł”? Był na forum fotograficznym więc myślałem że jest w miarę fachowy ale skoro sądzisz że jest on typu jak z “bravo girl” a z twoich zdjęć wrzuconych kiedyś na forum wnioskuje że chyba znasz się na rzeczy to może znaczyć że taki jest. Ja tak jak mówię na aparatach się nie znam

a słyszałeś o czymś takim jak prawo autorskie?

rozejrzyj się za jakimiś canonami :wink:

Canon a460/A550/A560?

Mogą być?

A może

Fuji F20

Panasonic LS60

Sony W30

Samsung S630

Fuji A700

Zdecydowanie f20. Ma jedną z najlepszych matryc i wysokie iso.

a coś tańszego?

ja ci proponuje canona sam mam i nie narzekam :smiley:

Sam niedawno szukałem dobrego kompaktu w dobrej cenie, padło na Canona a460 i czuję się w obowiązku dopowiedzić…

  • brak rozdzielczości 1024 768 (w poprzedniku była :? )

  • lampa błyskow dość długo się ładuje (nawet na akumulatorkach 2600 mAh)

  • brak wskaźnika nałądowania baterii

Co nie zmienia faktu, że jestem z niego bardzo zadowolony, świetne makro…

Jednak…

Jeśli drobne szumy na fotkach w niedoświetlonych miejscach Ci przeszkadzają a możesz sobie pozwolić to radzę zakup A560

Ciężko dostać coś z więcej niż 3x zoomem… :?

Taki dostaniesz za około 350zł

To… :slight_smile:

Dodałem do topicu ankietę.

Proszę o głosy

Dołóż 50zł i kup Samsunga S730 :wink:

Sam go posiadam i jestem bardzo zadowolony.

Dla amatorów wystarcza :wink:

Bo raczej nie jesteś profi bo za 500zł nie kupisz nic szczególnie dobrego :smiley:

Samsung nie robi dobrych aparatów. Wybierz Canon’a a460 a jeżeli będziesz miał trochę więcej kasy to f20 i tyle na ten temat.

Heh, ale są dość dobrej jakości.

Oczywiście Canonom nie zagrozi, o wielki Canoniarzu :hahaha:

Na czym wg Ciebie polega ich dobra jakość?

Ehh… Mówiąc “dobra jakość” miałem na myśli, że nie są shitowe :x

No prawda, np. niektóre Samsungi nie dorównują ich konkurentom, ale chyba mi nie powiesz, że wszystkie są shitowe.

W porównaniu do Canona i Fuji niestety są “shitowe”