Aparat cyfrowy Sony CyberShot DSC-H3 8mln

(duchu) #1

Co sądzicie o tym aparacie http://sklep.vobis.pl/oferta/fotografia … sc-h3.aspx

chciałbym go kupić ale wcale nie znam sie na aparatach

(Konrad93) #2

Wg mnie dobry, ale w tej granicy cenowej lepszy jest Panasonic LUMIX FZ-8

(Poniaatowski) #3

Zgodzę się z wypowiedzią Konrad93. Na tym panasonicu nauczysz się robić zdjęć… Bardziej prof. Bo jest też trochę manualu.

Ale w Vobis przepłacisz strasznie… Zobacz ile w prolinie kosztuje ten aparat :

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SONY+DSC+H3+SI

Jest też kolor czarny w tej samej cenie…

Ale w tej cenie polece Ci coś lepszego ! Looknij :

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=CANON+SX100IS+B

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SONY+DSC+H7

(Maney691) #4

Z wyżej polecanych:

  • Sony H3 ma dobrą ostrość i dość dobrze oddaje kolory, szumy dość niskie, H7 ma więcej bajerów i większy zoom

  • Panasonic FZ8 świetny manual, dobre odwzorowanie kolorów, dobra stabilizacja, leciutki za sprawą dedykowanego akumulatora, ale trochę bardziej szumią fotki niż w Sony, no chyba że Panasonic FZ50, ten jest super :smiley:

  • Canon SX jak dla mnie nie podchodzi, “płaskie” kolory, z automata fotki słabe, z Canona to tylko S5IS, ale to już inny poziom cenowy

Z tych aparatów brałbym Sony H7 lub Panasonic Fz50.

A tak w ogóle to wziąłbym SONY Alfa 350 :smiley:

(Hashi) #5

Miałeś jak długo ten aparat w rękach? Co do “słabych” zdjęć z automatu powiem tak: w ustawieniach manualnych wychodzą znacznie lepiej (mówimy tu głównie o programie “Auto”; nie tematycznych). Jeśli już nie ma czasu na ustawianie (choć trwa ono dosłownie chwilę) ustawiasz pokretło na “P” - Program AE - i masz ładne zdjęcia bez kombinowania z czasem i przesłoną. Nie ma się czemu dziwić - aparaty klasy SuperZoom są już projektowane pod ustawienia manualne. Jestem posiadaczem SX100IS i muszę stwierdzić, że aparat ten wymaga od właściciela trochę “wysiłku” - poprostu trzeba poznać ten aparat - jeśli będe miał czas może zamieszcze kilka zdjeć na jakimś hostingu. Przydałby się szerszy kąt. Co do płaskich kolorów - nie wiem co masz na myśli. Nasycenie można ustawić ręcznie, wszystko zależy od dobru światła. Nieraz kolor niebieski wyjdzie lekko przepalony (tak samo jaskrawa czerwień), dlatego należy robić kilka zdjęć tego samego obiektu w różnych ustawieniach. Miałem ostatnio też okazję testować Fuji FinePix s8000fd (18x) i potwierdza się, że aparty z zoomem 10x i wzwyż są po to aby robić zdjęcia manualnie (tak nawiasem aparat “trudny” - zrobienie dobrego zdjęcia wymaga już trochę wiedzy; przydałby się lepszy stabilizator i szybsze działnie aparatu). Nie faworyzuje tu akurat Canona (choć uważam że to od niego powinni “się uczyć”…) ale dla mnie ważny jest stosunek cena/jakość. Canon vs Fuji - Canon’em częściej wychodzą ładne zdjęcia.

Pozdrawiam.

(Maney691) #6

Hashi , masz rację, nie miałem go zbyt długo, pewnie jakbym posiedział dłużej (jak na swoim Panasonicu FZ8) to pewnie wyciągnęłoby się z niego duuużo więcej :slight_smile:

Dokładnie :slight_smile:

Przy słabym oświetleniu w trybie “idioten” kolory są jakieś takie blade (bez lampy oczywiście)…

(duchu) #7

a co powiecie jak bym sobie kupił ten aparat ??? http://fotobasia.pl/produkt_1827_Panasonic_FZ18.html