Aparat cyfrowy

Witam myślałem nad kupnem aparatu cyfrowego i znalazłem na allegro coś takiego:

http://www.allegro.pl/item428125778_kod … torba.html

lub

http://www.allegro.pl/item423179850_can … tatyw.html

proszę o opinie czy opłaca się coś takiego kupić a jeśli nie to bardzo proszę o inne propozycje

Aparatu będę używał do zastosowań domowych więc nie wiem czy opłaca mi sie kupować w takiej cenie

podaj ile możesz dać za aparat, czy miałeś już jakaś cyfrówkę, czego oczekujesz (dużo pikseli, duży zoom…), gdzie zamierzasz robić zdjęcia, czy chcesz jakieś akcesoria itd bo tak to trudno coś powiedzieć no i allegro, sklep internetowy czy jakiś inny w konkretnym mieście

Aparatu cyfrowego nie miałem nigdy oczekuje dobrej jakości zdjęć żeby wywoływać je w dość dużym formacie zoom też się przyda, zdjęcia mam zamiar rozbić na wycieczkach, wakacjach itp. przydał by się mały statyw ale obejdzie się bez niego, obojętnie czy w sklepie komputerowym czy nie

a jeszcze jaka kasa na aparat wchodzi w grę? aaa no i nowy czy może byc uzywany :wink: bo to też ważne ;]

500 - 600 zł Nowy

no to tak jeśli mógłby być używany i dołozybyś 100 ;] to masz bardzo fajny ale już poważniejszy Panasonic FZ30 bardzo fajny ze sporymi możliwościami manualnymi ;]

a z nowych chyba zaproponowałbym ci LUMIX Panasonic DMC-TZ3 - 10x zoom optyczny (jak na kompakt bardzo dużo), 7mpx co zupełnie wystarcza i co najważniejsze dla kompaktu 3 calowy wyświetlacz co bardzo umila uzytkowanie ;]… ewentualnie tutaj to samo tylko że z karta 2 Gb i pokrowcem ;] w tej cenie trudno o coś lepszego ;]… tylko jedyny mankament to jezyk ang w menu ;]

jak nie chcesz języka angielskiego to możesz jeszcze skusić się na FUJI S5800 - kumpel ma i bardzo go chwali… wychodza bardzo ladne z zdjęcia, a do tego w tym wypadku karta 4 Gb i etui ;]

oba co podałem godne uwagi wybór nalezy do ciebie ;]

no jeszcze wyczaiłem sony h3 tez fajny (jeden z kumpli także go ma), ale ja jestem uzytkownikiem fuji (s9600) i może dlatego mniej m i podchodzi ;]

Canon będzie OK, kodak - nie wiem, nie miałem do czynienia.

Fuji nie bierz, bo on tylko ładnie wygląda - wykłada się w pomieszczeniach i przy słabym świetle dziennym. (Na dworze w słońcu każdy aparat się wykaże).

co do pomieszczeń nie dramatyzowałbym tak ;] ale przy słabym świetle nie powiem nie chociaż nie jest tak tragicznie ;]

jesli ma brac tego canona to juz lepiej niech wezmie tego sony co podalem…

A ten Canoc co proponował co myślicie o nim

ja bym go nie wziął… małe możliwości i zacznie cie ograniczać jeśli fotografia ci się spodoba… jeśli dorzucisz do tych 600 zł 50 zł masz porządny SONY CYBERSHOT DSC-H7. Fotografia wciąga ;] i dlatego proponuje ci coś leszpego w podobnej cenie ale za jakiś czas zobaczysz że się opłacało ;]

Tylko wolał bym nowy nie lubię kupować używane zawsze mi się wydaje że są wadliwe

A co myślicie o czymś takim:

http://www.allegro.pl/item425205758_kod … atisy.html

ten sony co podałem wyżej jest nowy ;] popatrz na opis aukcji ;] + karta 4 GB to na prawde dobra okazja

co do tego co podałeś no to po prostu mnie kodak jako firma nie przekonuje… sony (w przedziale zaawansowanych kompaktów) chwali nie jedna osoba i nie narzeka na nie a o kodakach nic nie wiem…

ale ton sony jest bez żadnego pudełka i kabla do kompa

Poza tym nie zdążę już go kupić, bo dopiero we wtorek wypłata

w takim razie bierz H3 z linku na górze ;]

tutaj test z 2007 roku jakbyś chciał poczytać

Mam jeszcze jedno pytanie czym się różni zoom cyfrowy od optycznego

Nie wiem już chciał bym ten H7 ale nie wiem czy wykorzystam w pełni możliwości tego aparatu, H3 wydaje się rozsądnym wyborem ale mimo wszystko chciał bym mieć tego H7

zoom cyfrowy nie powoduje utraty jakości zdjęcia ponieważ jest powodowany przesuwaniem się soczewek w aparacie coś na zasadzie lupy a cyfrowy jest powodowany przez rozciąganie zdjęcia cyfrowo co powoduje znaczną utratę jakości i czasem szumy (ziarno na zdjęciu)

Zoom cyfrowy to w praktyce brak zoomu. Zoom cyfrowy masz komputerze - powiększanie zdjęcia; jak powiększysz za dużo, widać piksele.

święta prawda ;] więc… przy wyborze aparatu nie sugeruj się dużym zoomem cyfrowym bo się bardzo zawiedziesz ;] dlatego proponuję ci aparat ze sporym jak na kompakt zoomem optycznym ;]

A co to jest inteligentny zoom (Smart Zoom)???

poczytaj tutaj - dużo ogólnie o zoomie ale jest także krótko o inteligentnym na końcu artykułu ;]