Aparat cyfrowy

Tak teraz rozumiem o co chodzi z tym zoomem

Muszę się jeszcze zastanowić co kupić

Nie zwracaj uwagi na “inteligentne zoomy”, “stabilizacje”, “wykrywanie twarzy” i inne bajery. To tylko marketingowy bełkot, który na funkcjonalność przekłada się w sposób minimalny albo żaden.

Więc na co tak naprawdę i przede wszystkim zwracać uwagę

Nie kupuj wynalazków. Ja ze swojej strony polecam kompakty Canona serii powershot A5xx oraz kompakty firmy Sony. Nie polecam fuji, samsungów, ostrożny byłym również w stosunku do panasoników.

Możesz kupić niższy model aparatu, nic na tym nie stracisz, nie musisz koniecznie brać aparatu w górnej stawce, którą sobie założyłeś.

no z tym się nie zgodzę bo to akurat ważny element szczególnie dla początkowego uzytkownika który będzie robił fotki na wycieczkach i imprezach ale inne bajery to tak jak powiedziałeś zwykłe chwyty marketingowe

A nie wiecie czasem ile kosztuje Sony H3 nowy w sklepie??

http://www.ceneo.pl/801658?gclid=CNaKm9XltZUCFQJRtAodAnCxXA

ja bym kupił fuji s5800

http://www.ceneo.pl/852720

ponieważ posiada szybki autofocus i bardzo niezawodny przez co nie będziesz musiał się o ustawianie parametrów fotek, ma duży zoom który pewnie przyda ci się na wycieczkach

przy wyborze kieruj się wielkością matrycy, im mniejszy mianownik tym teoretycznie powinny wychodzić lepsze foty

Czytając na stronkach piszą o tym fuji s5800 że ma bardzo słabe zdjęcia bez dobrego oświetlenia a Sony H3 nie ma takich problemów

Ja ze swojej strony mogę polecić Sony Dsc-H3 mam go i jeszcze ani razu się na nim nie zawiodłem 8 mp starcza mocna lampa błyskowa aku też niczego sobie dałem za niego ok 700 z czymś ale warto dołożyć do twojej sumki i kupić :smiley:

no to może s5600 ten to już wyższa półka ale pewnie sobie poradzisz

w h3 występuje aberracja chromatyczna która po zrobieniu paru fotek i oglądnięciu ich na kompie zniechęciła mnie do tego modelu

A na czym polega dokładnie ta aberracja chromatyczna

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aberracja_chromatyczna

prościej przebarwienia na krańcach przedmiotów fotografowanych

A w sonym H3 bardzo jest to widoczne??

A znacie stronke na której ludzie wrzucają zdjęcia z aparatów ??

Nie chcę się z Tobą kłócić, podważać wywodu - bo w teorii jest on jak najbardziej słuszny (choć jeśli stabilizacja polega na podbiciu ISO, to jest to bajer, który najlepiej od razu wyłączyć). Niemniej mam stary kompakt Canona A60 (2 Mpx) i robi on lepsze zdjęcia niż nowe aparaty z 8-megapikselowymi matrycami, stabilizacjami, wykrywaniem uśmiechów i innymi cudami na kiju. Jak pokazuję zdjęcia, to wiele osób pyta, co to za aparat.

Wiele się widzi na reklamach czy w necie aparatów do 300 lub nawet 200 zł co o nich myślicie

Dziwi mnie troche zachowanie autora wątku :expressionless:

Na początku podaje 2 aparaty za 500 kilka złotych z pełnym wyposażeniem ( jakie by ono nie było ).

Sam potem pisze że aparat w granicach 500-600zł po czym po chwili już zastanawia się nad H3 który najtaniej w internecie nowy kosztuje około 700 zł. Do tego zakup karty ( nie SD tylko Memory Stick Duo co nie wszystkim odpowiada :wink: ) jakis pokrowiec i ewentualnie dodatkowy akumulator ( a ten do najtańszychnie należy ) i daje nam to jakieś 800 zł. I teraz znowu tylko 100 zł więcej i masz jak dla mnie genialnego Canona S5 IS.

Po prostu chce Ci zwrócić uwagę na to czy kupisz H3 czy S5800 czy coś z tych aparatów które podałeś na początku dla amatora będzie w sam raz. Kieruj się tym czy będziesz robił zdjęcia tylko na imprezach ze znajomymi, rodziną, wycieczkach ? Czy masz jakieś hobby które chcesz rozwinąć i aparat Ci w tym pomoże ?

alzajac , pytał już o to na początku i mówiłeś że wakacje itp. W takim razie bierz H3 jak masz na tyle kasy. Nie masz. Chcesz zaoszczędzić to ja bym wziął polecanego już przeze mnie w innym temacie Canona A720IS. Zdjęcia dla amatora takie same ( plus przyzwoity manual którego H3 chyba nie ma ) i dobre zdjęcia w pomieszczeniach ( kosztem ładowania się lampy ) i 150 zł na starcie mniej od H3.

Chyba że chcesz rozwijać się jakoś bardziej w kierunku fotografowania. Wtedy za 700 zł trzeba już wybrać coż używanego np. Fuji S5600, S6500

W czasie pisania mojego postu to się pojawiło więc odp.

Za 200 zł nie kupisz czegoś co będzie robiło normalne zdjęcia.

Za 300 zł dostaniesz już przyzwoity aparat na wycieczki itp. Dla amatora wystarczy.

Nie mogę się zgodzić z moim przedmówcą gdyż ten aparat (tańszy, słabszy) po roku może okazać się bezużyteczny do cięższych zadań i co wtedy…


Jak coś to podaj e-mail to ci mogę wysłać fotki z mojego sony ale znalazłem też taką stronke http://www.fotosik.pl/aparaty/

Yerushalayim , Masz racje o cenie tego aparatu tylko ty myślisz o nowych aparatach a jedna osoba znalazła mi alternatywę w postaci używanego H3

http://allegro.pl/item428480761_sony_h3 … _2_gb.html

adison123 , ja tylko powiedziałem że za 300 zł też można kupić coś co będzie robiło zdjęcia lepsze od komórki :wink: a do cięższych zdań to on będzie bez użyteczny już na starcie :smiley:

H3 do cięższych zadań też się nie nada bo nie mogę się doszukać czy ma on jakieś ustawienia manualne czy nie ;/

Ploki622 , jeżeli może być używany to możesz brać tego H3 wygląda ok :wink:

W używanych do 600 zł można ci polecić jeszcze Fuji S5600 albo Canona S3 IS - ale jeśli to ma być zwykłe “pstrykadełko” to bierz H3.