Aparat do 3000zł

Hej. Jaki aparat polecacie do 3000zł z 2 obiektywami. Aparat chcę zakupić w salonie fotojoker.pl. Jak na razie moje typy firm to Nikon Sony a modeli to Nikon: D80,D90 lub Sony A300/350 lub A700, lecz bardziej się przekonuję do Sony,

D90 - 3000 ledwo wystarcza na sam korpus więc o tym że dostaniesz go z 2 obiektywami zapomnij.

D80 - 3000 to starczy powiedzmy na korpus +18-135 MM f/3,5-5,6G (na początek powinien Ci wystarczyć taki obiektyw) czyli o 2 zapomnij do tej kwoty

Co do Sony… miałem okazję popracować trochę na A350 i co do samego aparatu… konstrukcja wydaje mi się bardzo kiepska (według mojego przekonania) - tutaj 3000 wystarczy Ci na aparat + 2 obiektywy.

Z mojej strony polecam Ci wybór NIKONa (sam pracuję na sprzęcie tej firmy). Ewentualnie (bo zaraz znajdą się entuzjaści) Canona.

(“Spierać się co lepsze - Nikona czy Canona to jak spierać się, które święta są ważniejsze… Bożego Narodzenia czy Wielka Noc”)

Idź do sklepu, weź aparat w rękę i wtedy zdecyduj który model lepiej Ci leży w rękach.

P.S.

i jeszcze jedno… nie napisałeś na jakich obiektywach Ci zależy (macro? teleobiektyw? stałka?) bo mieć drugi obiektyw po to by mieć to lepiej sobie odpuścić.

W cyferkach, tak wygląda porównanie topowych wersji, przez Ciebie podanych :arrow: ZOBACZ

no A700 czy D90 no to tak do 3500zł. chciał bym obiektyw jeden podstawowy no i macro myślę o 70-300 APG Macro z fotojokera Sigmy