Aparat do 350 zł

Witam, szukam aparatu cyfrowego do 350 zł. Nie wiem co wybrać.

Zależy mi na kupnie aparatu w morele.net. Ew. maksymalnie 400 zł mogę wydać.

Z góry dziekuję

Eye22 , Tych tematów było dużo… Do tej ceny bierz Panasonic LS75.

Polecam!

Canon A470

http://proline.pl/sklep.php?prodid=CANON+A470+BLUE

Panasonic LS75

lub dołóż trochę do Panasonica LZ7 (430zł na allegro)

Jak weźmiesz tego LS75 to wystarczy Ci na kartę pamięci, futerał i ładowarke z bateriami AA ( ja kupiłem GP w MM za 59 zł ).

W dodatku wystarczyć, stabilizacja, duży LCD 2,5 cal, mały, zasilany bateriami AA.

Polecam ten.

Znajdź jakiś sklep w ceneo i kup tak jakiś cały zestaw.

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 10:25 został dopisany post przez paracik

neurontin , ten canon, może być lepszy, ale nie dość , że duży to i “gruby” i ma malutki ekran LCD… Zero stabilizacji, redukcji czerownych oczu , NIE POLECAM !

Bierz Panas, będziesz zadowolony…

Szczególnie jak nagra sobie video i nie będzie miał dźwięku … :expressionless:

Koleś masz ten aparat (można tak wywnioskować) i we wszystkich tematach go polecasz i wychwalasz ponad niebo. Stonuj trochę.

po pierwsze Canon posiada ekran LCD takiej samej jakości jak panasonic 2,5’cala 115000 pikseli, fakt canon nie posiada stabilizatora, jednak stabilizator ma sens głównie przy dużym zoomie 6x 8x 10x, natomiast jak ktoś ma parkinsona to mu żaden stabilizator nawet przy 3x nie pomoże… szkoda że ten panason nie rejestruje dźwięku, no ale to szczegół, oczywiście oby dwa modele posiadają redukcje czerwonych oczy, a wymiarowo są podobne, osobiście wybrał bym canona, posiadam starszy model A430, z 4mln matrycą i można robić fajne rodzinno-wycieczkarskie fotki…

JA polecam CANON S1IS !Jest to jeden z lepszych aparatów za tą cenę na rynku jeszcze rok temu kosztował ponad 900 zł!ja mam go od ponad roku i za taką właśnie cene go kupiłem!!aparat ma mnóstwo funkcji zarówno dla początkujących amatorów jak i dla profrsjonalistów!!myśle że jak ktoś się zna na aparatach chociaż troche to mnie poprze!!A poza tym nagrywa wideo z bardzo wysokiej jakości dźwiękiem!!POLECAM! !!

jarekm26 , ten model Canon A470 co jeden kolega dał to ma taki mały ekran, że po prostu żal, widziałem w MM i wiem co mówię…

Nie twierdzę , że wszystkie Canony, ale ten model to kicz nad kiczami.

destroy , przypominam Ci, że aparat jest do robienia zdjęć, a nie filmów… Chcesz robić film? Kup kamerę cyfrową…

W dodatku w tej cenie do 350 znajdź lepszy aparat… Dobrej firmy… Z takimi bajerami jak ten Panasa…

Jedynie co mogę polecić w tej cenie to Benq, ale ogółem nie wiem jak działa i jak sprawuję się… Warto poczytać na jego temat komentarze…

paracik ,

Moim zdaniem funkcja video w aparacie jest bardzo przydatna. Posiadam aparat Casio i wiele fajnych filmików z których można potem powspominać nakręciłem na różnych komuniach, weselach. Oczywiście zgadzam się do profesjonalnego kręcenia się nie nadaje, ale jakieś krótkie filmiki czemu nie.

Może jeszcze wziąć Olympusa FE 310

http://www.ceneo.pl/1212542

w morele.net jest za 410zł

kozunio12 , ale do niego karta pamięci jest droga, następna stówa na kartę… Najlepiej opłaca się brać aparat na SD. Tanie karty i tyle.

Moim zdaniem to niemacie pojęcia o tym co piszecie!!poprostu sie nieznacie na dobrych aparatach!!

ale zrozum gościu że ja go kupiłem DWA lata temu, i oczywiste jest że na dzień dzisiejszy kupuje sie nowsze modele…

A jak z Samsungami? Np. ten:

http://www.morele.net/produkt/155830/

Czy SONY:

http://www.morele.net/produkt/152005/

Samsungów nie kupuj , chyba, że chcesz latac do serwisu i płacić ze swojej kieszeni… Samsungi często się psują, są awaryjne…

Co do Sony, dobra firma, ale też drogie karty… Ten model Soniaka fajny jest, ale licz się też z kosztami, karta pamięci 100 zł około, warto dodać , że Sony ma tylko rok na gwarancję sprzętu, a panasonic 2 :slight_smile:

Miałem okazje robić przez dwa dni zdjęcia aparatem Sony DSC-W55. Jest on prawie identyczny do tego, który wskazałeś (Sony DSC-S730). Główna rożnica to optyka (Carl Zeiss). Musze powiedzieć, że aparat choć pozbawiony stabilizacji robi bardzo ładne zdjęcia. Bardzo dobrze radził sobie w pomieszczeniach, a szczególnie przy robieniu zdjęć makro z bliska z lampą błyskową (fotografowałem akurat pająka). Słaba obudowa - w modelu który testowałem (nie wiem jakiej daty) widać było biały plastik (zeszła na rogach farba). Potrzebny porządny futerał. Aparat dobry do… poprostu “trzaskania” zdjęć. Menu trochę nie poręczne…

Co do mojego typu to powiem tak. Zastanów się czy lepiej nie dołożyć kilkadziesiąt złotych i wziąść coś ze stabilizacją obrazu i ustawieniami ręcznymi. Dla mnie aparat bez stabilizacji odpada ponieważ lubie robić zdjęcia z zoomem (można troche pokombinowac ze światłem). Robienie zdjęć z zoomem ma taką zaletę, że można zrobić bardziej naturalne zdjęcie z lampą (nie będzie widać tak bardzo, że zdjęcie było doświetlane lampą). Druga kwestia to ustawienia ręczne, które pozwolą zrobić ujęcia z którymi automat będzie miał problemy. Np. fotografowanie księżyca w nocy, zdjęcie np. kopuły na tle pochmurnego (prześwietlonego) nieba… z tym automat bedzie miał problem. Dzięki recznym ustwieniom można zrobić ładne (żywe) zdjęcia np. na szczycie góry podczas bardzo mocnego słońca.

Jeden z moich typów:

Canon PowerShot A590 IS

Od 477 zł. Optyczna stabilizacja obrazu, ustawienia ręczne i procesor DIGIC III.

Pozdrawiam.

PS Canon ma jeden z najlepszych serwisów.

Hashi ma rację, albo dołoż i miej coś mega pożądnego w tej cenie. Canon rzeczywiście ,a dobry serwis.

A to:

http://www.morele.net/produkt/145993/