Aparat do 500zł.Dość specyficzne wymagania

Witam. Mam pewien problem, mój ojciec chce kupić aparat cyfrowy w okolicach 500zł,ale ma też dość specyficzne wymagania. Ciągle mnie męczy,a ja kompletnie sie na tym nie wyznaję i nie chciałbym mu źle doradzić. Tu zaczyna sie wasza rola :smiley:

Do rzeczy,szukam aparatu który jest:

-czarny ew.ciemno srebrny (wiem,głupie…no ale to człowiek starej daty ;P)

-podobny np. do Lumix DMC-FZ5 (chodzi oto żeby nie był wielkości paczki papierosów,tylko dobrze leżał w ręce)

-prosty w obsłudze

-jak najbardziej zautomatyzowany (automatyczne ustawianie ostrości itp)

Miło by było gdyby posiadał też ponad 5mPx i miał dość dużego zoom’a. Wiem ze wymagań jest wiele,ale wierze że ktoś zna aparat odpowiadający tym kryteriom :stuck_out_tongue_winking_eye: Niekoniecznie wszystkim :slight_smile:

Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

Pozdrawiam,Wolvek :slight_smile:

Tu http://www.e-cyfrowe.pl znajdziesz wiele aparatów, opinie, dane, zdjęcia.

no wymagań wiele to fakt ;] i mało kasy bo 500zł na cyfrówke to raczej przy mało trochę ;]

Z dobrych aparatów to może np taki panasonic: http://www.allegro.pl/item327122102_now … f_ra_.html

tyle że kosztuje 679zł ale ma 7,2mpixeli, 10x optyczny zoom, optyke leica, optyczny stabilizator obrazu i co prawda nie jest tak duży jak fz5 ale i tak dobrze leży w ręku ;]

Nowicjusz50lat , przy każdym aparacie jest tyle samo dobrych opinii co złych ,wiec ciężko mi jest wybrać “ten jeden” :stuck_out_tongue_winking_eye: Uwierz mi ze przeszukałem tego typu serwisy,allegro i kilkadziesiąt innych tego typu stron,co spowodowało ze teraz już nie wiem nic :stuck_out_tongue_winking_eye:

neo10, mi osobiście podoba sie ten penasonic, ale mój ojciec powiedział ze go w życiu nie kupi … “ja muszę czuć aparat w ręce”, no i taka z nim rozmowa :confused: Naprawdę nie znajdzie sie nic tego typu? Niech ten aparat robi nawet średnie zdjęcia,ale żeby wyglądał masywnie i żebym ja miał w końcu święty spokój :stuck_out_tongue_winking_eye:

A co powiecie o Lumix DMC-FZ20 ; DMC-FZ10 ; DMC-FZ30 ; DMC-FZ7 ? Może któregoś z nich warto kupić ?

Warto ale nie dostaniesz go za 500 zł ! ! !

Chyba że mówimy o używanym.

Jeżeli coś taniego i nowego to :

Sony DSC-H3

Fuji FinePix S5700

Fuji FinePix S5800

Kodak EasyShare Z712 IS

Przyczym najbardziej polecam któregoś z FUJI.

Jeżeli ma być do 500 zł to wybrałbym :

Canon PowerShot A570 IS *

* naprawdę bardzo dobrze leży w ręce.

wszystkie Twoje wymagania spełnia Sony DSC-W55 :wink:

Mam, polecam, obsługuja go moi rodzice (starej daty) hehe :wink:

Jak ten co ja zaproponowałem był za mały to tym bardziej ten sony który proponujesz ;]

Ogólnie cyfrówki nawet te duże są lekkie :confused:

Ja posiadam Panasonic Fz8 i jego mogę polecić ale za 500zł go nie kupisz zresztą ogólnie 500zł to za mało na dobrą cyfrówkę szczególnie taką większą i co za tym idzie z większą ilością bajerów i większą ceną ;]

Panasonica fz7 nie polecam z jednego powodu ma słaby wyświetlacz… widać na nim strasznie pixele… w fz8 już to poprawili ;]

fz8 obecnie chodzi za ok 800zl plus dodatki to tutaj masz np dobrą aukcje z kartą pamięci i futerałem za 870zl:

http://www.allegro.pl/item323883018_pan … _raty.html choć aparat i tak jest w miarę lekki ;] ale wszystkie cyfrówki są lekkie ;] cięższe są dopiero lustrzanki cyfrowe ;] ale to już zupełnie inna waga i cena ;D

Waaaa dzieki wam wszystkim :slight_smile: Napewno wybiore coś z tych aparatów które poleciliście :wink: Wiem ze 500zł to mało,ale chciałem zorientować sie jaki aparat byłby w tej cenie najlepszy,zeby moj ojciec nie kupił byle badziewia :stuck_out_tongue_winking_eye: Miedzy innymi dlatego ze sam mam zamiar czasem z niego kożystać :stuck_out_tongue: Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam :slight_smile: