Aparat do 500zł

I do tego bez karty pamięci, futerału i akumulatorków+ładowarki :?

Nie stać mnie na aparat za 700zł którym i tak zrobię kilka fotek i będzie leżał na półce!!

karte pamięci 64MB masz w zestawie akomulatorki mozna na razie zastapić bateriami

Zwykłe baterie AA? :o

Ile muszę wziąć gdzieś na max. 15 dni?

Całymi dniami bym zwiedzał :mrgreen:

LOL na ile fotek mi to wystarczy?

Ze 100? :x

:x

A futerał?

Podrapie się ekranik itp.

:x

Blackhawk , zadaj sobie pytanie … ty chesz za 500zł kupic aparat, karte pam. akumlatory, futerał ? to kup sobie telefon komórkowy za 350 zł będziesz miał porównywalny aparat baterie ładowarke dokup za 30 zł pokrowiec i za 390 zł masz aparat.

Złączono Posta : 30.07.2007 (Pon) 13:05

8-10 sztuk wystarczy z zapasem

Tak.

Samsunga S730 :mrgreen:

dobra rób jak chcesz dla mnie to 500zł w plecy ale to twoje pieniądze.

Dobra.

Kupię, porobię fotki, wstawię na forum i zobaczymy :slight_smile:

Dzięki za pomoc.

Kaz. bez przesady, i co mu da karta 64MB jeżeli planuje wyjechać na wakacje? 20 zdjęć? może 30 w obniżonej jakości

Na tym aparacie to zrobi znacznie więcej fotki z tego aparatu za dużo ważyć nie będą =]

zakładając najwyższą rozdzielczość i najmniejszą kompresję musisz liczyć na przynajmniej 3MB na zdjęcie u mnie przy Canonie A700, który ma matrycę o 1Mpx mniejszą zdjęcia mają rozmiar pomiędzy 2,5 a 3,5MB. Metoda kompresji jest praktycznie ta sama w obu aparatach

na moim a550 koło 5-6MB a na lustrzankach 8-9

lustrzanki to trochę inna sprawa, po pierwsze wszystko zależy od rozmiaru matrycy, a te w lustrzankach mają różne wielkości dokładnie tak samo jak w kompaktach, metody kompresji są bardzo podobne jeżeli nie identyczne. natomiast dużo osób korzystających z lustrzanek nie zapisuje zdjęć jako jpg, ale jako raw (czy inny bezstratny, zależy od producenta) i tutaj już rozmiary mogą spokojnie dochodzić i do 30MB

no więc? ile takich zdjęć zmieści na 64MB karcie? 10-12, trochę mało jak na wakacje…

Dobra.

Już koniec, S730 został zamówiony :smiley:

Tylko że zdjęcia z mojego a550 a z s730 to przepaść :stuck_out_tongue: jego będą z połowę mniej

zajmować

a niby dlaczego? sądzę że będą takie same, a może nawet minimalnie większe. na rozmiar zdjęcia nie wpływa jakość wykonania aparatu, ale rozmiar matrycy i algorytmy wykorzystywane przy zapisie i kompresji obrazu, i te mogą być wydajniejsze w canonie. ale nie liczył bym raczej na różnicę większą niż 5-10% wagi Twoich zdjęć