Aparat kompaktowy do 1500 zł

Witam serdecznie!

Jestem na kupnie w miarę przyzwoitego aparatu kompaktowego w przedziale 800-1500 zł. Jaki polecacie? Wiem, iż za takie pieniądze nie można oczekiwać cudów, ale jako amator proszę Was o radę. Z góry dzięki za sugestie! :smiley:

W granicach 1,5 tys kupisz porządną lustrzankę,która będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż kompakt.Poszukaj Nikona D3000 z obiektywem 18-55VR.

Polecam Fuji FinePix coś z serii S, spokojnie Ci wystarczy, zmieścisz się w przedziale do 1000 zł. Cudów może nie będzie, ale zdjęcia OK;)

Pewnie, lustrzanka daje świetne efekty. Sam posiadam Canona EOS 1000D, który z kitowym obiektywem kosztował mnie 1510 zł.

Sęk w tym, że lustrzanka to w pewnym sensie konieczność dalszych inwestycji w obiektywy chociażby, z czasem filtry i inne duperele. Będzie dobrym wyborem, jeśli ktoś poważnie interesuje się fotografią.

Jeśli Golo73 chce sobie po prostu bezstresowo popstrykać, nie rozgryzać zależności przysłony i czasu naświetlania oraz zbierać na jasne szkiełka, możliwe że zainteresuje go Canon PowerShot SX30 IS.

Obiektyw ma całkiem jasny i z USM. Zoom wręcz ogromny. Wszystko zależy od potrzeb.

Jeśli coś mniejszego niż lustrzanka to zapewne jakiś Sony NEX 3 z kitowym obiektywem, ewentualnie Lumix LX5, Samsung EX1. Jeśli mocno nastawiasz się na jakość zdjęć i nie są Ci straszne ograniczenia obiektywu to Sigma DP1

@Saeros

Dzięki za sugestie! :smiley: A co sądzisz o Nikon D500? Czytałem, że lubi się wieszać!

@CzoQś

Niestety Sony NEX 3 są droższe, a dla mnie 1500zł to max! :frowning:

Dzięki :slight_smile:

Zobacz to forum Tutaj