Aparat kompaktowy za 2000zl

Planuje zakup cyfrówki za ok 2000 bylem juz zdecydowany na Canon powershot pro 1 ale gdy go wreszcie zamowilem okazalo sie ze jest juz niedostepny bo canon wycofal go z produkcji. Wiec bol glowy pozostal jesli chodzi o firmy to jakos nie jestem przekonany ani do fuji ani do panasonica, zastanawiam sie nad konica A200, nikon coolpix 8400 ewentualnie olympus czytalem juz mnustwo ale i tak nie moge sie zdecydowac, czekam na wasze sugestie. Jestem w stanie wylozyc do ok 2500zl

Na sam aparat czy łącznie z podzespołami?

I do czego ma on być używany? Czy zalezy Ci na dużym zoom’ie…??? :roll:

Minolta Z6 ? ok. 1400 zł i wydaje mi się że to porządny aparacik :slight_smile:

2500 na aparat poniewaz nie mam kaski na dodatkowy zakup obiektywow porzucilem plany zakupu lustrzanki cyfrowej, poniewaz nie wiem do czego zmierzasz dokladnie to do 2500zl chce wydac na cyfrowke ewentualnie do tego dokupie karte pamieci no planowalem zakup pro 1 za 2350 ale jest on juz niedostepny, a za to cene juz matryce sa 8mp a jesli chodzi o zoom to 25-140mm i wiecej

A może byś pomyślał o Sony DSC-H1 ? Całkiem niezły za niezłe pieniądze! DSC-R1 też sobie obejrzyj! :lol:

ten drugi to jedyne 3500 zl :stuck_out_tongue:

ja bym sie chyba podobnie jak TaOs , zastanowil nad Z6 zawsze zostanie Ci troche kasy w kieszeni, a aparat nie jest zly

Mi się podoba:

Ładnie wygląda, bardzo funkcjonalna, dużo pixeli, zoom też nie mały…

Jezeli chciałbyś się o niej czegoś więcej dowiedzieć (np. jak się sprawuje) to looknij tutaj na samym dole w recenzjach są podane nr.gg osób które ten aparat posiadają :wink:

Ale faktycznie, jeżeli chciałbyś zaoszczędzić troche kasiury to zastanów się nad:

Ma 6mln.pix co według mnie powinno wystarczać (ja mam 4 i starcza :P), 12 krotny zoom optyczny (dużo), stabilizator obrazu (napewno się przyda)

Podsumowując:

Mi osobiście podoba się konica A200, ponieważ ma dużą ilość pixeli, ma bardzo profesjonalny wygląd jak i funkcję (śmię nawet sądzić, że jest to aparat pół-profesjonalny), ma dużą mnogość funkcji manulanych, więc jeżeli chcesz kupić aparat do zwykłych zdjęć imprezowych i zależeć Ci bedzie na szybkości to nie dla ciebie, ponieważ przy tych funkcjach co on ma zdjęcia napewno bedą przepiękne, ale najpierw wszystko trzeba ustawić pod warunki otoczenia :slight_smile: (poczytaj opinie to wszystkiego siędowiesz) Co do Minolty Z6, to tez nie jest zła, jej niewątpliwymi plusami jest: cena, 6mln.pix, 12 krotny zoom optyczny i system anty-wstrząsowy, wygląd osobiście mi się nie podoba (zależy od gustu) zdjęcia napewno się wychodzą złe…

Wybór nalez do ciebie: między aparatem prawie profesjonalnym, a aparatem też nie złym, ale nie posiadającym taką mnogośc funkcji (oczywiście możesz znaleźć coś lepszego :slight_smile: )

Z innej beczki - a nie warto jednak ewentualnie dozbierać i kupić Nikona D50 z obiektywem (koszt coś około 3000 zł - rozstrzał jest doś duży, więc nie podaję konkretów). Skoro sam się nad tym zastanawiałeś, to chyba dostrzegasz plusy lustrzanki. A osprzęt do tego - z czasem się kupi. Ja zainwestowałem w D70s i też mnie nie stać na obiektywy :slight_smile:

Kompakty mają to do siebie, że nie daj Boże jak strzeli obiektyw, to praktycznie kosz --> ewentualna naprawa jest horendalnie droga. Lustrzanka zapewni ci rozwój, jeśli lubisz i chcesz robić zdjęcia. Jeżeli aparat ma służyć jedynie zabawie - spotkania rodzinne itp. to faktycznie kompakt jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Polecam sprzęt Nikona i Fujii.

Więcej informacji znajdziesz w moim temacie

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=24441

Wydanie 2500 zł na aparat cyfrowy klasy kompakt to wyrzucanie pieniędzy. Nie daj się zwariować ilością pixeli (5 mpxi wystarczy) i wielkością zooma. Nic za darmo. Albo jakość optyki (przy zachowaniu rozsądnych wymiarów) albo zakres zmian. Niedawno sprzedałem klientowi Panasonica FZ3 ze stabilizacją zooma, 8 mpxi i wszelkimi innymi bajerami. Człowiek ten wcale nie był surowym użytkownikiem. Posługiwał się dotychczas cyfrówką Kodaka 5mpxi z pięciokrotnym zomem. Radziłem mu lustrzankę (choćby Olympusa - są niedrogie i dobre). Już po kilku dniach uniesień zaczął żałować. Jakość zdjęć w normalnych warunkach nie odbiegała na plus w wyczuwalnym stopniu a kosztował trzy razy drożej. Moja rada - jeśli masz zacięcie do fotografii artystycznej to tylko lustrzanka - nic nie zastąpi wygody posługiwania się nią (wygodny celownik a nie jakieś wpatrywanie się w ekran na którym w jasny dzień niewiele widać). Do fotografii imprezowo-wycieczkowej zaopatrz się w niewielki cyfrzak o 5 mpxi z pięciokrotnym zoomem dobrej firmy (ja sobie cenię Canona) za który zpłacisz max 1500 zl. I tak w praktyce będziesz używał jednego podstawowego programu (no może dwóch). W kieszeni zostanie Ci tyle że starczy na inne przyjemnośći. Pozdrowienia

powiem szczerze ze po ostatnim poscie nabralem wiele watpliwosci, tzn aparat wlasciwie jest dla mojej dziewczyny w zasadzie to z niej zapalony fotogaf no i ma talent po ojcu i to bedzie jej pierwszy cyfrowy aparat, jest dosc ciezkim klientem bo ma duze wymagania co do jakosci aparatu, a z drugiej strony ciagle slysze tylko ze ten za ciezki tamten tez a lustrzan z obiektywem to juz wazy sporo no i jest mniej uniwersalna ale powiem szczerze ze zaczolem sie gleboko nad lustrzanka zastanawiac

podbno z tej nie najwyzszej polki to tylko Nikon D70s ma na prawde niezly kitowy obiektyw wiec jak sie nie planuje od razu zakupu dodatkowego obiektywu to ten jest niezly co sadzicie???

Powiem tak - mam d70s, kumpel ma d70 i powiem szczerze - mimo “małej matrycy” - 6 mln pix uważam, że jest jedna z lepszych lustrzanek dla amatorów. Marzę o lepszym obiektywie niż ten z kita, ale to z czasem :). Zrobiłem tym aparatem już kilka tysięcy zdjęć - bateria wystarcza na dardzo długo - na jednym ładowaniu zrobiłem 4 karty po 512 mb na maksymalnych nastawach. Niewątpliwą zaletą tego aparatu jest ilość opcji, które może nastawić sam fotograf, a i programy automatyczne też robią bardzo dobre zdjęcia. Wszelkie bajery w postaci stabilizacji obrazu, ultradzwiękowe czyszczenie luster przy zmianie obiektuwu - może i są fajne, ale czy niezbędne ?? Tak więc - z czystym sumieniem polecam ten aparat z podstawowym obiektywem. Do tego zakup dodatkowej karty - polecam 1 GB - przyda się przy poznawaniu aparatu i eksperymentom. :slight_smile: