Aparaty cyfrowe

Witam mam pytanie do ludzi ktorzy znaja sie na aparatach cyfrowych…

  1. czy im wieksze ISO tym lepiej ?? np mam 2 podobne aparaty tylko ze w jendym jest ISO 1000 a w drugim ISO 400 ale ten z ISO 400 jest praktycznie o polowe tanszy. Co mi to ISO daje bo przy swoi mstarym aparacie zdjecia robione w dzien z roznym ISO wychoidzly identyczne?

  2. lepie kupic aparat z typowym akumulatorkiem czy miejsciem na paluszki akumulatorki?

pozdrawiam

im wieksze iso tym lepiej wychodza zdjecia w nocy . mojm zdaniem lepsze sa akulumatowki paluszki

ISO jest odpowiednikiem czułości błony (kliszy) fotograficznej, im większa czułość (im większe ISO) tym krótszy czas naświetlania (bardziej domknięta przesłona) niżprzy takich samych warunkach oświetleniowych, przydaje się to zwłaszcza przy słabych warunkach oświetleniowych, gdy nie mamy możliwości skorzystania ze statywu czy podparcia. Przy dobrym oświetleniu lepiej jest korzystaćz jak najmniejszych wartości ISO gdyż zdjęcia pozostająlepsze jakościowo i są wolne od tzw. szumów (w przypadku fotografi analogowej zamiast szumów tworzą się ziarna)

dedykowane akumulatory cechują się przeważnie lepszymi parametrami, niestety sądroższe, a akumulatorki typu AAA można za kilkanaście złotych dokupić i zawsze mieć przy sobie dodatkowy zestaw. Wychodzą taniej, ja wybrał bym zwykłe akumulatorki AAA

Czyli poprostu ISO rozjaśnia zdjęcia :smiley: i już :wink: Ale zazwyczaj kosztem detali i szumów… (czyli kaszki na zdjęciach…) w kompaktach zazwyczaj używa sie do 200 ISO a w lustrzankach to hooohoooo, tylko kogo stać na lustrzanke :x

Edit: Oczywiście że akumulatorki :slight_smile:

super dziekuje za zainteresowanie tematem :slight_smile: przyznaje ze bardzo mi pomogliscie :slight_smile: dzieki Wam powoli dokonuje wyboru aparatu :slight_smile:

pozdrawiam :slight_smile:

Złączono Posta : 09.10.2006 (Pon) 11:53

nie bede zakladal nowego tematu :slight_smile:

planuje kupic kolejny aparacik…

albo SONY DSC-S90** albo SONY DSC-W1**

czy ktos po powie ktorzy bedzie bardziej odpowiedni ??

ceny na allegro sa praktycznie podobne… zadne inne aparaty nie wchodza w gre. tylko te 2 modlee tylko nie wiem ktory wybrac??

czy ktos pomoze?

pozdrawiam