Aparaty skryptów dla plików o rozszerzeniu .vbs

(Maciej910) #1

Witam.Ostatnio czyściłem dogłębnie niepotrzebne śmieci,rejestry za pomocą programu CCleaner na win7.Odinstalowałem program Expressivo i Ivona , po czym ponownie uruchomiłem komputer a po jego uruchomieniu

przestały działać takie aplikacje jak : Gadu Gadu 10,Mozilla Firefox,instalatory programów po próbie uruchomienia gg wyskakuje mi informacja podobna do tej : Brak aparatu skryptów dla plików o rozszerzeniu .vbs

Zastosowałem się do znalezionych na internecie porad a mianowicie próbowałem naprawić ten problem za pomocą programu System Repair Enginner , mimo iż wykazywało błędy i potem pisało że jest naprawione to i tak wciąż mi nie działały te programy a w dodatku muszę wyłączać ich trwające procesy ręcznie za pomocą menedżera zadań bo totalnie mi "zamulają" komputer.Próbowałem także konserwacji systemu,naprawy rejestru za pomocą programu TuneUp Utilities 2010 oraz robiłem przywracanie systemu lecz to też nie pomogło :(.Znalazłem w internecie jakiś pakiet o nazwie "Windows Script 5.6" więc pobrałem , lecz problem w tym że nie idzie tego zainstalować - jak się domyślam przez niezgodność z systemem , (próba zgodności z xp nie pomogła).Czy istnieje jakiś sposób na naprawienie tego problemu?Bardzo mi na tym zależy bo nie jestem przyzwyczajony do IE z którego teraz piszę i chcę znów normalnie korzystać z gg lecz obawiam sie , że nie tylko te programy są uzależnione od tego błędu.Nie chcę przeinstalowywać systemu,dlatego liczę na czyjąć pomoc.Będę wdzięczny.

(Bander zwierz) #2

Przeinstaluj IE

(Maciej910) #3

To nic nie dało,teraz to już w ogóle został jakiś plik dll po tym którego nie mogę usunąć a w dodatku wykazuje mi że w systemie jest już zainstalowany internet explorer.Całe szczęście,że google chrome mi działa "jeszcze" , no ale to nie rozwiązuje problemu, proszę o bardziej inteligentne odpowiedzi.

(Bander zwierz) #4

Przeinstaluj to znaczy odinstaluj i zainstaluj nowo.

(Maciej910) #5

No przecież odinstalowałem, ale po tym zawsze jest restart systemu i sie aktualizują zmiany lecz za każdym razem pisze że "Niepowodzenie konfiguracji aktualizcji systemu windows" czy jakoś tak i pisze potem : wycofywanie zmian po czym ponownie mi restartuje i ten internet explorer nadal mi siedzi w systemie mimo iż nie ma już folderu po nim to został ten plik dll,którego nie idzie usunąć ponieważ jest blokowany przez procesy tj. explorer.exe oraz Windows Audio (lol).Zamknąłem te procesy i dalej sie nie da tego zrobić.I nie mogę zainstalować bo pisze mi że w systemie jest wykryty ie.A tak na marginesie to co ma program IE do tych całych skryptów vbs?

-- Dodane 20.08.2011 (So) 10:51 --

EDIT:Zrobiłem coś we właściwościach pliku vbscript.dll w folderze windows/system32 po czym zapisałem zmiany i od razu mi się gg uruchomiło,lecz firefox nadal nie działa.

-- Dodane 20.08.2011 (So) 11:00 --

EDIT2:Problem już rozwiązałem,zainstalowałem wersję 6.0 firefoxa - działa,tyle że niektóre dodatki są jeszcze niezgodne z tą wersją ale nie będę się buntował i poczekam na aktualizację tych dodatków.Temat może być close.

(Bander zwierz) #6

Język skryptów .VBS (VBScript - Microsoft's Visual Basic Scripting Edition) jest używany głównie przez IE oraz aplikacje na IE bazujące, jak np. Gadu-Gadu. Problem polega na tym, że różne wersje środowiska VBS są ze sobą niekompatybilne. Dostawcy aplikacji używających skryptów VBS starają się zapobiec niekompatybilności dostarczając pliki z odpowiednim środowiskiem. Na ogół jednak wystarcza przeinstalowanie IE.