Aparaty w komórkach

Witam.Niektóre telefony maja wbudowane aparaty typu VGA a niektóre np. 1,3megapixela… Który z nich jest lepszy? Pozdrawiam

1.3 megapixela = lepsze zdjęcia :smiley:

Ja posiadam telefon z aparatem VGA 640x480 i zdjęcia są dobrej jakości. Oczywiście nie tak dobrej jak z aparatów cyfrowych.

VGA to typ aparatu :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/VGA

Te 1.3 mpx to nic innego jak rozdzielczość aparatu. :wink:

Ja mam Nokie 6230i i mam aparat 1,3 mpix, a moja siostra ma Nokia 6230 z VGA i robi gorsze zdjęcia od mojego, czyli 1,3megapixela są lepsze :smiley:

VGA = 640x480 pixeli

ok dzieki ja tez mam 6230i i jestem zadowolony ze zdjec…

Sony Ericsson zaniedługo wypuści telefony: K800i i K790, z aparatem 3,2 Mpx… według mnie to jest komórka połączona z aparatem cyfrowym CyberShot…

Ja mam k300. Styłu na obudowie mam napisane 4x digital zoom oraz nizej VGA 4,1mm 1:2.8. :smiley:

huh? moim zdaniem jeszce troche brakuje żeby fony miały cybershot… telefonik musiałby mieć wbudowanej pamięci z 20mb, na własne potrzeby oraz czytnik kart pamięci, w dodatku bdb aprat… który nie jest tani…

podsumowując taki telefonik będzie kosztować spoooro;/ i to duzo więcej od cyfrówki nawet ;|

1,3 megapixela

1,3 Mpix ma minimalnie lepszą jakość, a poza tym zdjęcia są po prostu większe. Bardzo dobre zdjęcia jak na telefon robi SE k750i, w800i- mają autofocus i nokia N70

Mają dość znaczną różnice. Aparaty VGA mają przeważnie po 0,3Mpix więc to jest o ponad 4x gorszy aparat niż 1,3Mpix.

Nie gorszy tylko robi mniejsze zdjęcia :slight_smile:

Ja mam SE D750i oraz nokie N70 i powiem ze robią bardzo ładne zdjęcia jak na komórkę

karolzet : gorszy… zobacz ilość dpi, wielkość zdjęcia tutaj nie ma nic do rzeczy. Oczywiście lepszej jakości zdjęcie musi być większe bo inaczej się nie da :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale tak tłumaczyć nie można.

ja mam philipsa 362 z aparatem VGA i nie narzekam na jakosc fotek :slight_smile: wiadomo ze aparaty w telefonach nigdy nie dorownaja zwyklym aparatom. chociaz… kto wie co bedzie za iles tam lat :stuck_out_tongue: polecam stronke z duzym zbiorem foto z roznych telefonow! http://www.telix.pl/artykul/porownanie-zdjec-z-telefonow-komorkowych-dostepnych-w-polsce-0,7743.html

Patriic to już drugi ostrzeżenie - trzeciego nie będzie. Wyrażaj się. Jak chcesz używac takiego słownictwa to idź do lasu.

Biegusiem do lektury regulaminu :evil:

najlepsze zdjęcia to robią aparaty cyfrowe, a to co jest w komórkach to jak dla mnie namiastka…