Aplikacja blokowana przez Kerio

Kerio nie dopuszcza do połączenia się aplikacji nawet gdy zostanie ona wpisana do filtru pakietów.

Poproszę o screeny zakładek Ochrona sieci -> Zaufana strefa, Aplikacje oraz Ataki.

kerio1ry1.th.png

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 12:32

kerio2ba5.th.png

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 12:35

kerio3wh4.th.png

Screen 1:

W tabeli Zaufane obie kolumny mają być na blokuj - w tym także wychodzące. Interesuje Ciebie tylko tabelka Internet.

Ale uwaga - pole Dowolna aplikacja - wszędzie dajesz na znak zapytania. Obowiązkowo!

Screen 2 ok

Screen 3:

Odznacz opcję Włącz ochronę systemu.

Jeśli masz program antywirusowy - on spełnia tę rolę, skanując pliki rezydentnie. Natomiast ten moduł Kerio jest zbędny, gdyż niektórym programom uruchamianym jak i skanerom antywirusowym nie podoba sie kontrola i blokowanie funkcji i wyrzucają błędy.

Zaznacz i wykonaj wszystko dokładnie tak , jak opisałem wyżej, kliknij ok i zrestartuj komputer. Czekam na wieści.

Nic się nie poprawiło.Przed zainstalowaniem kerio(najnowsza wersja)zamykałem komputer ikonką wyłącz teraz to nie działa.Poprzednio miałem starszą wersje kerio i nie było problemów.Będę musiał zainstalować inną zaporę.

Wklej teraz screeny, po poprawkach.

Czyli jakie są problemy? Co oznacza, że nie dopuszcza do połączenia aplikacji? Jak nie działa wyłaczanie komputera?

W jaki sposób zrobiłeś upgrade do najnowszej wersji? Wiesz, że trzeba odinstalować stare Kerio, wyrzucić katalog z dysku, wyczyścić rejestr i zainstalować ponownie, nowszą wersję?

Klikając na aplikacje pojawia się klepsydra i znika i nic się nie dzieje.W XP jest ikonka wyłącz klikająć na nią komputer się nie wyłącza.Wyczyściłem wszystko przed instalacją nowej wersji.Podaje screny lecz jednak zainstaluję inną zaporę.

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 13:32

kerio1tr6.th.png

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 13:33

Aplikacja zaznaczona na niebiesko to ta która nie chce się połączyć z internetem.

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 13:35

kerio2te6.th.png

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 13:38

kerio3fr1.th.png

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 22:44

Problem rozwiązany.Zainstalowałem poprzednią wersje kerio 4.2.3.912.jest dostępna na http://www.sunbelt-software.com/dl.cfm? … 4141988712.