Aplikacja do automatycznego pakowania plików

Witam

Potrzebuję aplikację, która automatycznie spakuje mi pliki do archiwum.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że pliki są o różnych nazwach np:

plik1.jpg

plik1.avi

plik1.bmp

plik2.jpg

plik2.avi

plik2.bmp

W dodatku plik1 i plik2 muszą być w osobnych archiwach bo plik1 to jest zbiór plików o tej samej nazwie lecz o innym rozszerzeniu.

Pakowanie ręczne jest uciążliwe gdyż jest tego od groma i codziennie przybywa a taka aplikacja byłaby ułatwieniem :wink:

Myślę, że rozumiecie w czym rzecz i możecie jakoś pomóc :smiley:

7zip portable - dodaję pliki o takiej samej nazwie, a wyróżniające się rozszerzeniem, czyli nazwa.exe i nazwa.pdf i dodaję razem do archiwum z tym, że zawsze mam zwyczaj robić folder. Pakuje mi bardzo efektywnie i wysyłam w gmailu, bo inne pakowanie jest blokowane ( nie można wysyłać plików wykonywalnych). Winrar mi tak dobrze nie spakuje, systemowy pakowacz do zip tak, jak ten portable 7z. Z Twoimi rożnymi rozszerzeniami, tej samej nazwy, też nie powinno być problemu…

Tylko, że portable jest chyba tylko na urządzenia przenośne o ile się nie mylę co nie? A tu chodzi o PC’ta na windzie :slight_smile:

To portable mam na win7 w laptopie i na pc z xp. Uruchamia się, ustawiasz, żeby było w menu kontekstowym, jest po polsku. Można skrót umieścić w menu start.