Aplikacja do łączenia się z internetem przez wi fi (laptop)

Aplikacja do łączenia się z internetem przez wi fi (laptop)

takiej oto potrzebuję aplikacji w co wchodzić albo co instalować żeby to osiągnąć

pilne :slight_smile:

Do połączenia się z siecią bezprzewodową nie potrzeba żadnej aplikacji. Twój laptop musi być wyposażony w moduł wi-fi. Jeśli nie jest, to można dokupić taki moduł zewnętrzny na USB i sieć wi-fi stoi przed tobą otworem. Łącząc się z internetem przez sieć wi-fi, bardzo łatwo skonfigurujesz intuicyjnie to połączenie w opcjach internetowych systemu laptopa.

A właśnie mam tutaj takie pytanie. Mam w domu sieć wifi i niedawno do telewizora Sony Bravia dokupiłem taki moduł wifi. Jest on na USB. I teraz pytanie, czy zadziała on też na komputerze?

Pytam tak z ciekawości, bo sam moduł mam z neostrady, tylko się zastanawiam, czy ten też by zadziałał. :smiley:

czyli, że jak tylko włączę lapa to mi zaraz ppowinno samo znaleźć a jak nie to mam przypał czyt.brak wifi

idzie to jeszcze jakos sprawdzic

Jak laptop będzie wyposażony w moduł wi-fi i sieć nie będzie zabezpieczona to po włączeniu, laptop sam automatycznie połączy się z siecią, ewentualnie wchodzisz w opcje internetowe i klikasz - połącz z siecią. Jeśli będzie zabezpieczona, to wchodzisz w opcje internetowe, klikasz - uruchom połączenie - wybierasz sieć, wpisujesz hasło i koniec. W sumie to wszystko bardzo proste i jeśli coś podałem nieściśle to wszystko znajdziesz i łatwo skonfigurujesz w opcjach internetowych :slight_smile:

Wejdź w “Menadżer urządzeń” i sprawdź czy w zakładce “Karty sieciowe” masz jakąś kartę WLAN, albo posiadasz jakiś nieznany sprzęt. Jeżeli masz tam kartę WLAN to sprawdź czy na F2 nie masz narysowanej antenki. Jeżeli masz to naciśnij ten guzik bo po prostu wyłączyłeś ją sobie skrótem.