Aplikacja internetowa nie mieści się na ekranie

Witam

Nie jestem pewna czy to dobry dział, ale ciężko mi zakwalifikować błąd do jakiego kolwiek działu.

Posiadam monitor panoramiczny o rozdzielczości 1280x720. Dobrze pracuje mi się na tej rozdzielczości do czasu gdy nie chcę w przeglądarce w coś zagrać. Praktycznie każda aplikacja otwiera się w zbyt dużym oknie, przez co ucina mi jej fragmenty i jest to dosyć kłopotliwe gdy trzeba na suwaku przesuwać część ekranu aby móc coś kliknąć itp. Nie wiem jak ustawić aby okno było mniejsze, w komputerach w szkole, które mają zwykłe, kwadratowe monitory nie ma w ogóle takiego problemu, a z tego co patrzyłam to rozdzielczość mają zbliżoną do mojej(ale to kwadratowe monitory, więc mają jej inne zakresy). Ctrl oraz dawanie minusa pomniejsza wszystko wokół aplikacji, ale nie jej okno, chociaż u niektórych to działa, jednak wtedy np. ucina mi górę i dół, przez co i tak wychodzi na to samo…

  1. Wciśnij CTRL + kółko myszy - wyskaluj gierkę do okienka.

  2. Wciśnij F11 tryb pełnoekranowy przeglądarki możesz też zastosować punkt 1.

  1. Nie działa to na aplikacje bo u niej akurat to jest zoom, więc wszystko wokół się zmniejsza, ale nie ona.

  2. Gra posiada tryb pełnoekranowy, ale jest on niewygodny, bo wtedy nie mogę odpisywać osobom na fb.

Ustaw natywną rozdzielczość monitora, powinno pomóc.