Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b)

(Motorynka Mati) #1

Witam, wiem że temat był na forum ale nie ma w nim dla mnie rozwiązania. System mam windows 7 ultimate 64 bit. Włączam aplikacje (w dwóch wyskakuje ten błąd). Nie wiem co zrobić. Przeinstalowałem wszystkie Microsoft Visual C++, wirusa nie mam. Jakieś pomysły??

(Veers) #2

Rozumiem, że kwestię infekcji systemu wykluczyłeś ?

(Motorynka Mati) #3

Wirusów nie mam, często skanuje, a antywirus mam darmowy AVG Anti-Virus Free Edition 2012

(Veers) #4

Powiem tak - takich właśnie informacji nie powinno się ukrywać. Siła forum polega na tym, że jest wielu użytkowników, z których każdy posiada określoną wiedzę, i krok po kroku te pomysły a często i doświadczenia razem wzięte doprowadzają do rozwiązania problemu.

Wracając do tematu: podaj dokładną konfigurację komputera (płyta główna, procesor, pamięci, system operacyjny <- to takie minimum). Rozumiem że masz pamięci w konfiguracji 2x2 GB + 2x512MB ? Jeśli tak - to przygotuj sobie płytę startową z Memtestem (względnie użyj wbudowanego testu Diagnostyka Pamięci systemu Windows). Możesz też zaoszczędzić nieco czasu usuwając dwa moduły pamięci i sprawdzić czy problem z uruchamianiem aplikacji nie ustąpi.

(Motorynka Mati) #5

Tak więc: płyta główna asrock ddr2 i ddr3 nie wiem jaki model. Ram ddr3 1x4gb 1600 mhz, 1x 1gb 1033 mhz, windows 7 ultimate 64 bit, procesor amd athlon II, 2 rdzenie po 3 ghz.

(Veers) #6

Wyprostuj mnie jeśli coś źle zrozumiałem: stosujesz DDR3 o różnej pojemności i rozmiarze ? Jeśli tak - wyjmij kość wolniejszą (1GB) i sprawdź czy aplikacja zacznie się uruchamiać normalnie. Jeśli tak będzie - to masz odpowiedź.

(Motorynka Mati) #7

tak. Zrobiłem tak, najpierw wyjąłem 1gb, później włożyłem 1gb i wyjąłem 4 i to samo. Nie wiem co jest kurde. Podmieniłem pliki w system32 i sysWOW64 mscoree.dll, podobnierz to pomagało w tych przypadkach, u mnie nic. Jakieś pomysły? Ja myśle żeby zainstalować system na innym dysku i podmienić folder windows, bo nie chce tutaj przeinstalować ;/

(Veers) #8

Potrzebny jest dokładny model płyty którą posiadasz.

(Motorynka Mati) #9

Teraz po podmianie pliku mscoree.dll wyskakuje mi taki komunikat przy próbie włączenia gta 4. nie znaleziono punktu wejścia procedury getrequestedruntimeinfo w bibliotece mscoree.dll

(Veers) #10

To po co go podmieniałeś ?

(Motorynka Mati) #11

Bo sie dowiedziałem ze to pomaga w takich przypadkach, wezme płyte od systemu i spróbuje go naprawić a jak nie to reinstaluje. Czy da sie zachować ustawienia aplikacji? Np hasła mozilli czy inne rzeczy z aplikacji zainstalowanych na innym dysku.