Aplikacja zastępująca rolke do myszki

Witam.

Zna ktoś może nazwę programu, który po zjechaniu na dół albo do góry kursorem przesuwał by automatycznie suwak, chodzi mi o to żeby jak np. jak czytam jakiś długi artykuł i zjade kursorem na dolną krawędź, strona automatycznie by mi się przesuwała

a po co Ci taki program ?? :x

Nie prościej podczas czytanego dokumentu/textu kliknac na nim gdzies myszka i przewijac

klawiat.gif

A kliknij w rolkę u myszy, większość nowych myszek oferuje taką możliwość.

No dobra wszystko wporzo, mam rolkę w myszce, którą można kliknąć jednak pytanie moje było zainspirowane tym, że wczoraj gdy używałem gg stało mi się coś takiego tzn. kursor przy dolnym brzegu suwak w dół kursor w przy górnym brzegu suwak w górę ;] było to dość użyteczne :stuck_out_tongue:

Właśnie tą opcję masz dostępną po kliknięciu rolką gdy kursor jest w obszarze okna np przeglądarki.

No ok, ale po pierwsze chociażby w gg nic nie daje kliknięcie rolką, po drugie np. na stronie www gdy kliknę rolką rusza mi się cała witryna a chodzi mi o to żeby przesuwała się tylko gdy zjadę kursorem na brzeg przeglądarki :stuck_out_tongue:

takie cos jest w laptopach co w touchpadzie maja na brzegu pasek z 2 strzalkami… o to ci chodzi??

Spróbuje najprościej jak umiem :stuck_out_tongue: Przypuśćmy że mamy laptopa z touchpadem ale bez wspomnianego wyżej paska gdy chcemy przesunąć dany artykuł, stronę cokolwiek innego, zamiast najeżdżać na suwaki i klikać chciałbym aby po umieszczeniu kursora na krawędzi witryny dokument zaczął się przesuwać.

chyba takiego programu nie ma , a nawet jak jest to bedzie ci obciazal tylko komputer ( jak nie ma paska na touchpadzie to jest klawisz do nawigacji :stuck_out_tongue: ).