Aplikacje MP3 i niektóre dokumenty word mam na niebiesko

Witam, mam taki oto problem, syn coś pokombinował w moim kompie i mam problem jak wyżej. Tzn, że cześć dokumentów mam w kolorze niebieskim cześc aplikacji także, mp3 też, chociaż też nie wszystkie. Wygląda to jakby komp może kompresował albo oznaczał na niebiesko jakieś, ale w/g jakiej zasady nie wiem. Prosze o pomoc jak to zmienić. Foldery mam normalnie, ale już aplikacje i inne dokumenty i mp 3 w folderach są również koloru niebieskiego, co jest bardzo denerwujące. Pozdrawiam sebcioseb i czekam na pomoc

Nie ma się czym denerwować :slight_smile: Te zaznaczone na niebiesko pliki i foldery (bo coś takiego jak mniemam opisujesz) to rzeczywiście pliki i foldery skompresowane przy pomocy specjalnej funkcji systemu plików NTFS.

Syn najprawdopodobniej zrobił jedną z dwóch rzeczy:

  • uruchomił Kreatora oczyszczania dysków z zaznaczoną opcją (z pamięci, bo na Viscie tego już nie ma) 'Kompresuj stare/nieużywane pliki

  • ręcznie skompresował: Właściwości pliku/folderu -> zakładka Ogólne -> przycisk Zaawansowane -> Kompresuj zawartość aby zaoszczędzić miejsce na dysku

I właśnie odznaczając w/w opcję możesz przywrócić stan poprzedni, czyli rozkompresować te “niebieskie” pliki lub foldery.