Aplikacje zawieszają się w dziwnych przypadkach

Witam . Mam zainstalowany system operacyjny Vista Home Premium SP1 . Aktualizacje ściągam regularnie . System zainstalowałem około 1,5 miesiąca temu , lecz od tygodnia zauważyłem dziwny problem, a nigdzie nie mogę znaleść co jest tego przyczyną . A więc : podaje parę przypadków :

Właczam allegro.pl , próbuję wystawić przedmiot i podczas wybierania kategori przedmiotu Opera zawiesza się i wyskakuje komunikat " Program Opera nieoczekiwanie przestał działać . Kliknij aby system windows znalazł przyczynę… " Reinstalacja najnowszej wersji programu nie pomaga. Mozilla działa bez problemów,

Kolejny: Próbuję nagrać płytę Nero Burning ROM ( Nero Express działa bez problemów) i problem bardzo podobny jak w Operze. Wybieram lokalizacje katalogu, który chcę nagrać i komunikat taki sam jak powyżej.

Kolejny: Włączam Team Speak , rozwijam listę kanałów , problem tak jak powyżej.

Kolejny: Klikam prawym przyciskiem na ikonę z tray , system windows zakonczył działanie … Nie zawsze lecz dosyć często

W Operze oraz Nero dzieje się tak za każdym razem , lecz w team speak i w ikonach z tray nie zawsze.

Zauważyłem, że problem wystepuje w oknach gdzie coś się rozwija (lista katalogów itp.)

Jeśli znacie przyczynę występowania tego , jak dla mnie uciążliwego problemu napiszcie, jeśli nie znajdę rozwiązania niestety pożegnam się z systemem Vista.

Specyfikacja komputera (na wszelki)

Procesor: AMD X2 4600+

Nazwa płyty głównej:Gigabyte GA-MA790X-DS4

Nazwa modułu:OCZ XTC Platinum OCZ2P8001G

Grafika: NVIDIA GeForce 8600 GT

Dysk: WD SATA II 500 Gb

Pozdrawiam

ja bym poprosił o logi z hijackthis

http://wklej.org/id/36217/