Aprata Fotograficzny - jaka firma jest dobra

Nie długo urodzinki, chciałbym sobie uzbierać trochę kasy na jakiś aparat fotograficzny… Oczywiście, jestem amatorem zdjęć, więc nie potrzebuję jakiegoś drogiegol, ale taniego też nie, żeby nie robił jakiś szajściarskich :slight_smile: zdjęć… Aparat będzie przynajmniej na klika lat… Która firma jest bardzo dobra w robieniu aparatów…

Moje taki typy to Sony, Panasonic, Nikon…

Która z niech jest najlepsza… Modele, ciężko powiedzieć jaki , bo nie wiem ile kasy będę… Mieć… Może okaże się , że będę miał zamiast 500 zł np. 700 zł… Więc trudno powiedzieć, mówię, ma to być dla początkującej osoby (czyli mnie ) gdzie się nauczę robić takim czymś zdjęciem…

Modele takie mnie się podobają… :

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty- … ls60.bhtml

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty- … s650.bhtml

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty- … brny.bhtml

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty- … s700.bhtml

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty- … -lz6.bhtml

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty- … brny.bhtml

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty- … ls75.bhtml

http://www.euro.com.pl/cyfrowe-aparaty- … arny.bhtml

Oczywiście ten ostatni model Nikona to pewnie trochę, za dużo jak na moją kieszeń… ( może rodzice by dołożyli , chociaż nie wiem, trzeba by jeszcze kupić jakieś akcesoria… karta, ładowarka, akumulatorki, pokrowiec… może jakiś mały statyw…)

język polski bardzo trudna…

Co do aparatu; nie ma tutaj ani jednego, którym nauczysz się “robić takim czymś zdjęciem”. Co najwyżej możesz mieć taką małpkę do robienia zdjęć po pijaku na imprezie.

Jeżeli do tego potrzebna jest tobie cyfrówka, to wszystko jedno co wybierzesz. Aczkolwiek z twojej listy nie polecam tych trzech:

Nikon Coolpix L14

Sony Cyber-shot DSC-S700

Sony Cyber-shot DSC-S650

a jeżeli “chciałbyś sobie trochę kasy na jakiś aparat fotograficzny”, który ciebie czegoś nauczy w ogólnie pojętej fotografii, to zacznij od radzieckiego zenita…

500 zł wystarczy na aparat, parę klisz i odbitki

p.s.

wszystkiego najlepszego, skoro masz “nie długo urodzinki

hehe …ostatnia odpowiedź … dobra … ale zbieraj kasę na jakąś lustrzanke cyfrową …polecam Canon i Nikon , sam pracuję na Nikonach, i sa dobre, pracowałem na Canonach, też dobre … tam celuj :slight_smile:

Jeżeli chodzi o fotografię cyfrową, to liczą się tylko dwie firmy: Canon i Nikon. Natomiast za ok. 500-600 PLN polecam: Canon A550.

Nikon to już raczej wyższe ceny (chyba, ze chciałbyś używany), bo te tanie, to badziew (lepiej już kupić papierową jednorazówkę).

W ogóle to poszukaj sobie niższych cen np. na Skapcu albo na Ceneo.

Co do Sony, to mam spore uprzedzenie (przynajmniej do kompaktów) - używałem dwóch modeli i oba były do d…

O tego A550 albo A560, czy nawet A570 IS zapytaj w Fotojokerze w Tesco przy Al.Wojska Polskiego 2 - tam mają niewygórowane ceny.

Pozdrawiam!

A panasonic…??

Przypominam, że na forum należy pisać także z polskimi literkami (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń), dlatego proszę o poprawienie swojego posta. W przypadku zignorowania prośby, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

LUMIX’y mają całkiem znośną stabilizację obrazu. Z tego przedziału cenowego jako zabawka może być fajny… a tylko jako zabawka.

A nie lepszą byłaby jakiś Sony…??

lazikar - już poprawiłem szefuniu :slight_smile:

ignorancja, czy totalny brak wiedzy? bo podobnych bredni to dawno nie słyszałem.

natomiast co do firm… w tym segmencie cenowym Nikona bym nie wybrał, o jakości kompaktów tej firmy miałem okazję się przekonać. Sonego pewnie prędzej w tym segmencie cenowym, niż przy lustrzankach (po przejęciu Konici Minolty poprawiła się jakość wypuszczanych przez nich aparatów). Panasonic, korzystałem z kilku modeli z półki wyższych kompaktów, czy hybryd, i prawdę powiedziawszy ani jakość, ani ergonomia mnie nie zachwyciła. No i został jeszcze polecony przez kogoś Canon, sądzę, że tutaj powinieneś był znaleźć najlepszy aparat pod względem cena/jakość

ok, dzięki za odp. :slight_smile:

A powiedz mi, co sądzisz o takim aparacie do 700 zł…

http://sklep.vobis.pl/oferta/fotografia … zarny.aspx

Jak dla mnie wypas… Nie ma co brać więcje megapixeli bo to na taką kompakte :slight_smile: w takiej cenie to zdjęcia nie były by dobre ( szumy )… Ale ma złącze HD :slight_smile: zresztą akumulator ładowany, nie trzeba się bawić w paluszki…

No nie wiem… Jak obliczyłem :slight_smile: To miałbym 660 zł, bo 60 zł w skarbonce… A troszke rodzice by dołożyli do karty jeszczę i jakiegoś pokrowca no i do aparatu tylko 29 zł :slight_smile:

Jak sądzisz… ?

W tej cenie dostaniesz canona A710 albo A720, jakość powinna być lepsza, nie wspominając o możliwości ustawień manualnych (nawet jeśli nie potrzebujesz tego na chwilę obecną, jeśli aparat ma służyć do nauki robienia zdjęć oraz ma być na kilka lat może to się okazać bardzo przydatną funkcją). Ponadto na pewno nie kupował bym w Vobisie, ceny aparatów mają znacznie zawyżone.

Ale tego modelu co jest w Vobisie nie ma w euro…

http://sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=10486 ten

czy ten

http://sklep.fotojoker.pl/produkt.php?id=10342

Nikon jest dobry… Moja kuzynka ma i sobie chwali :smiley: