Aptana - kodowanie znaków

Nie za bardzo wiedziałem gdzie to umieścić więc nie bijcie jak umieściłem ten temat w złym dziale :oops:

Do rzeczy. Pare dni temu postanowiłem się trochę dokształcić z HTML’a i CSSów (nie pisałem w HTMLu od lat). Skombinowałem sobie kurs Wimmera, i kilka edytorów stron. Najbardziej z nich wszystkich przypadła mi do gustu Aptana - świetny kawałek softu :D. Niestety… zaczęły się problemy z kodowaniem znaków. Chwila grzebania w ustawieniach i doszedłem gdzie ustawia sie kodowanie dla pliku - strona zaczęła się poprawnie wyświetlać w przeglądarce. Gorzej było z samym edytorem: po wpisaniu jakiegoś polskiego znaku Aptana podkreśla mi polskie znaki jako niepoprawne (tekst w ostrzeżeniach: “replacing illegal character code 156”) oraz , co gorsza, zmienia kolor niektórych liter na czerwony :? (i to nie tylko tych “ogonkowych”). Co robić żeby zlikwidować te powiadomienia i zaznaczanie?

EDIT:

Przyjżałem się trochę temu “zaznaczaniu” i okazało się, że niektóre litery są zaznaczane na zielono (“ó”). Nie wiem od czego zależy to kolorowanie :/.

EDIT2:

Ehhhh… Nikt tu nie używa Aptany?

Złączono Posta : 16.10.2006 (Pon) 20:16

No dobra, dałem trochę ciała :wink: Odpowiedź znalazłem na innym forum i była bardzo bardzo prosta - dodaję ją tutaj gdyby ktoś oprócz mnie miał jeszcze z tym problemy.

Aptana jako samodzielna aplikacja nie obsługuje polskich znaków. Ponoć można to jakoś ominąć korzystając z programu jako nakładki na Eclipse i doinstalowując odpowiedni dodatek, ale mi się w to nie chce bawić :mrgreen: Dodatkowo po doinstalowaniu Aptany na skonfigurowane środowisko Eclipse wszystkie projekty znikają ponoć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :slight_smile: Z tego co się dowiedziałem wprowadzenie do Aptany kodowania Unicode jest planowane na wydanie Milestone 8 (aktualnie jest dostępna wersja bodajże Milestone 5, ale skoro programiści skończyli już wersję Milestone 6 i zabierają się za “siódemkę” to myślę, że zbyt długo nie będzie trzeba czekać :))

Może to wszystko nie brzmi zbyt zachęcająco, ale mimo wszystko zapraszam do testowania tego programu. To naprawdę dobry kawałek softu, mi niesamowicie pomógł w okiełznaniu nie lubianego przez mnie HTML’a :wink: