AQQ- jest możliwość zainstalowania wtyczki, gadanie SKYPE?

Wlaśnie zainstalowałem AQQ- nawet fajne, i mało ciągnie RAMu, ale używam stale sieci GG i Skype- gg mam już w aqq, ale skype’a nie ma, przeszukałem dużo wtyczek, ale nie znalazłem takiej, która umożliwi korzystanie z sieci SKYPE przez AQQ, jest taka wtyczka, albo jest jakaś obojętnie jaka metoda na to, żeby przez AQQ można było gadać na skype?

Nie ma takiej wtyczki. Jeśli już to w przyszłości, gdy ktoś napisze wtyczkę do Skype, będzie można rozmawiać jedynie tekstowo.

Weź pod uwagę, że zarówno sieć GG jak i protokół Skype są zamknięte - oficjalnie można ich używać jedynie w oryginalnych klientach. To co zostało zaimplementowane w alternatywnych komunikatorach zostało dodane na podstawie wycieków lub czyjejś analizy ruchu.

Przeciwieństwem do tych sieci zamkniętych jest otwarta sieć Jabber, domyślna w nowym AQQ, która nie wymusza na użytkowniku korzystania z określonego komunikatora.

co to znaczy? Czyli jak gadam na AQQ z siecią GG to ktoś to podgląda/ ma taką opcję?

Nie. Żeby opisać protokół GG ktoś po prostu analizował jakie komendy i pakiety są wysyłane od niego do serwera GG i na odwrót, bo GG Team takiego opisu nie udostępnia, a bez niego dołączenie sieci GG do innego komunikatora jest niemożliwe.

Dlatego wszystkie alternatywne komunikatory obsługujące sieć GG tak naprawdę “udają”, że są komunikatorem Gadu-Gadu :slight_smile:

VPN- dzięki za odpowiedź