AQQ - na jakiej zasadzie to działa?

(antiferno) #1

To konto w sieci jabber [http] co do 'przechodzenia' wszystkie kontakty umieszczone są na 1 liscie na dole listy masz status poszczególnych sieci, możesz dodac jeszcze np tlena i wiele innych

(Jacek Bydgoszcz) #2

Tworzysz sobie grupy z kontaktami danej sieci.

(Jacek Bydgoszcz) #3

http://www.aqq.eu/przewodnik/819.html#grupowanie

(sla17) #4

Inny komunikator - jeśli masz chęć i czas konfigurować to Miranda IM, jeśli nie zawadza Ci prostota to Pidgin, jeśli chcesz coś pomiędzy Mirandą a Pidginem to może WTW?

Wszystkie trzy komunikatory są IMO lepsze od AQQ :wink:

(Kpc21) #5

Jest.

Konta -> Zarządzaj kontami -> Dodaj.

I jako protokół wybierasz XMPP.

Do Tlena trzeba doinstalować wtyczkę: http://nic.com.pl/~alek/pidgin-tlen/

WTW z założenia był tworzony jako alternatywa dla Tlena, tak więc trudno, żeby go tam nie było. XMPP (to jest to samo, co Jabber) też jest.

I Mirinda to napój produkowany przez Pepsi. Komunikator nazywa się Mir a nda.

Z podobnych programów warto jeszcze wymienić Tlen 7 - ale chyba jeszcze nie wyszła jego stabilna wersja.

Sam XMPP/Jabber działa nieco odmiennie od pozostałych komunikatorów, np. GG. Jego organizacja przypomina bardziej pocztę e-mail.

Weźmy na przykład GG. Tam funkcjonuje jeden zestaw serwerów i wyłącznie z niego można korzystać. Serwery te należą do firmy rozwijającej sam komunikator. Program kliencki w teorii też jest jeden. Co prawda istnieją alternatywne klienty (większość z nich wymieniona została już w tym temacie), ale korzystanie z nich jest niezgodne z regulaminem komunikatora.

W XMPP jest inaczej. Tutaj nikt ci nie narzuca ani serwera, ani klienta. Podobnie jak w poczcie e-mail, gdzie możesz mieć skrzynkę na GMailu, Interii, Onecie, MSN, Yahoo itd, tak samo konto XMPP można mieć na dowolnie wybranym serwerze (można też ich mieć kilka, tak jak niektórzy mają po kilka skrzynek pocztowych). Jednym z nich jest serwer aqq.eu, warto tutaj również wspomnieć o serwerze dobreprogramy.im. Z tym kontem możesz się łączyć za pomocą dowolnego klienta - np. AQQ, Pidgin, WTW, Miranda, Psi, Tlen 7, EKG2, Parlingo na telefonie czy Meebo przez WWW.

Nikt ci nie narzuca serwera, tak więc nikt ci nie narzuca regulaminu. Nikt też nie będzie np. cenzurować opisów, jak to robi(ło?) GG. No i jak padnie serwer, możesz połączyć się z innym i z jego poziomu kontynuować rozmowę.

(sla17) #6

Z serwerów, jeśli chciałbyś mieć XMPP/Jabber to polecam ci jabbim.pl no i oczywiście dobreprogramy.im (z tym ze ja z tego drugiego nie korzystam, bo mam taką trochę śmieszną nazwę na forum :wink: )

WTW ma wtyczki, tylko trzeba ręcznie ściągnąć, albo ustawić w ustawieniach ich włączenie (nie powiem Ci, bo nie mam teraz pod ręką WTW)

Pidgin też ma wiem, bo niedawno korzystałem :wink:

(sla17) #7

Polish Langpack do Mirandy IM

Wiele kont jednego protokołu w WTW

Jeśli nie zawadzają Ci elementy anglojęzyczne (wtyczki), to wtedy Miranda IM, jeśli chcesz jak najmniej kombinować z wtyczkami to WTW.

AQQ miałem 1,5 roku no i odszedłem, bo stwierdziłem, że nie warto dalej siedzieć na nim :wink:

(sla17) #8

Pół minuty grzebania na forum WTW :

Jak zmienić wygląd listy kontaktów, styl czata i ikony w WTW?