Aqq nie łączy się z siecią jabber dobreprogramy.im

Witam mam następujący problem jak w temacie, próbowałem dodać konto jabber w komunikatorze Aqq, jednak nie można połączyć się z serwerem.

Nie wyskakują żadne błędy więc nie wiem w czym może być problem.

Czy wy macie również z tym problem?

A może trzeba skonfigurować dobreprogramy.im na jakimś innym niestandardowym porcie jabbera??

Proszę o pomoc pozdrawiam.

Edit:

Z ostatniej chwili dowiedziałem się,na forum Aqq od VPN’a (Pomocnika Aqq) że “Ten serwer jest oparty na oprogramowaniu OpenFire, którego AQQ nie bardzo akceptuje.” :confused:

Edit2

Problem został częściowo rozwiązany ponieważ Docent(Redakcja DP) przekonfigurował domenę dobreprogramy.im tak, by kierowała bezpośrednio na adres IP serwera Jabbera.

U mnie połączenie już działa, ci którzy mają dalej problem z połączeniem niech cierpliwie poczekają, lub skorzystają z open dns.

Serwer dobrychprogramów nie wysyła do klienta pewnego pakietu zapowiadającego konieczność odczytu rekordów SRV. AQQ nie było przygotowane na taką możliwość. Niedługo ukaże się wersja testowa, która naprawia ten problem.

Dodałem nowe konto do ustawień AQQ i wszystko działa jak powinno. Status: połączony. Wersja aktualna: 2.2.0.64.

Administracja dobrychprogramów wprowadziła pewne poprawki na serwerze i już działa.