AQQ- Reklama

witam, w moim komunikatorze AQQ niestety zauważyłem reklame :(:frowning: jak się jej pozbyć? coś usunąć? jakiś plugin?

he he - mam to samo

A jak się ma do tego licencja programu ??

licencja na ten temat nic nie mówi - program jest za free i nic na temat reklam nie ma :slight_smile: własnie patrzyłem na oficjalnej stronie

A jeszcze wczoraj tego dziadostwa nie było.

Każdy tylko chce zarobić.

Co za czasy :evil:

i tak mam być

reklamy w komunikatorach to nic nowego - jeśli się nam to nie podoba - są inne alternatywy. Przykre, ale tak to już jest

Temu bym się nie dziwił, kto by nie chciał zarobić? :wink:

Niemniej takie niezapowiedziane wrzucanie reklam bywa irytujące :slight_smile:

To ja juz w końcu nie wiem Monczkin jaki jest Twój stosunek do reklam w komunikatorach

Mnie osobiście te reklamy bardzo wkurzają :oops:

jmajdiuk to było zapowiadane mój drogi już od bardzo dawna - reklamy w aqq były kwestią czasu

Złączono Posta : 19 Sierpień 2005, 23:16:15

mateusz1990 mnie też - jedyne co nam pozostaje, to zaakceptować, lub pisać do wapstera z propozycją wyłaczenia reklam za opłatą. Prędzej czy później darmowe produkty tak zaczynają na siebie zarabiać - przykre, ale takla jest rzeczywistość. Reklamy mnie irytuja, ale oprócz pisania do zespołu aqq nie mam zamiaru zmieniać tego stanu rzeczy. Jest to jak najbardziej legalne działanie z ich strony

A to przepraszam, AQQ nie używam także nie wiedziałem :slight_smile: Spotkałem się jednak gdzie indziej z takimi praktykami “z zaskoczenia”.

Generalnie przeciwko reklamom w programach nic nie mam, bo niby jak twórcy mają zarobić na chleb?

Mnie tylko na przykład dziwi fakt, że nietrudno pobrać z internetu, czy to plugin, czy to jakiś crack służący do wyłączenia reklam w danym komunikatorze. Mówię to z własnego doświadczenia bytowania na stronkach dedykowanych komunikatorom Tlena i GG. Właściwie na każdej, czy to małej, czy dużej-poważnej witrynie znajdziemy tego typu “dodatki”.

Osobiście reklam w komunikatorach internetowych nie cierpię… Zwłaszcza tych w okienku rozmowy.

Do AQQ żadnych “cracków” nie ma. można się bawić z folderami i grzebać w AQQ ale do tego trzeba mieć koncepcję :wink: A reklamy będzie sie dało wyłączyć sms-em za 3 złote na miesiąc.

Program nie jest na licencji open source

Poza tym to co zacytowałem powyżej jest sprzeczne z tym:

Czemu sprzeczne? Jeden sposób jest “nielegalny”, oczywiście w cudzysłowiu bo nie czytałem licencji to nie wiem :smiley: A drugi sposób to wysłanie smsa i zapłacenie tym samym za wyłaczenie reklam. To jak np. z bananem ( co za porównanie) - czy to że da się go zjeść bez obierania (jakoklwiek inteligentne by to nie było) wyklucza mozliwośc zjedzenia banana po uprzednim obraniu? :smiley:

Skąd ja mam takie pomysły to ja nie wiem…

Oczywiście nie neguję drugiego sposobu, a odnośnie pierwszego wysłałem zapytanie do poroducentów AQQ na zasadach jakiej licencji rozpowszechniany jest ów program. Jak dostanę odpowiedź nie omieszkam się z Wami podzielić.

W licencji pisze że uzytkownik nie powinien

Może to jst jaki punkt odniesienia.

a tutaj pełen tekst

Czyli mamy jasność, wszelkie działania mające na celu pozbycie się reklamy poprzez ingerencję w program są nielegalne.

Licencja freeware nie jest licencją open source co zostało dodatkowo uwypuklone tym zapisem w licencji.

A ja i tak zapłace te 3 złote i nie będę miał reklam :stuck_out_tongue:

Etam reklamy, na nie jest zawsze sposób (legalny bądź też nie :smiley: ) dla mnie liczy się to że komunikator jest funkcjinalny i dynamicznie rozwijany!