Arcania a Gothic Tale

Jak myślicie jaka to będzie gra ? Czy będzie jak Gothic 1, czy może jak Gothic 3. Czy zagrasz w niego ?

Oto co już wiemy z informacji podanych oficjalnie jak i wywiadów z Spellbound:

Podstawowe Informacje

  • Arcania a Gothic Tale / Gothic 4 tworzony jest przez studio Spellbound, wydawcą zaś będzie JoWood.

  • Oficjalna i ostateczna nazwa gry to Arcania a Gothic Tale zarówno dla Europy, jak i USA. Jednak można używać zwrotów: Gothic 4, G4, Gothic Arcania.

  • Budżet na produkcję Gothic 4 wynosi 3.485.900 Euro.

  • Gra zostanie wydana w całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

  • Arcania a Gothic Tale ma zostać wydany już w zimę 2009 roku.

Fabuła

  • W grze wcielamy się w całkowicie nową postać, o której nie mamy żadnych istotnych informacji. Wiemy że jest on rybakiem i nie ma imienia, a jego umiejętności bojowe jak i magiczne będą zerowe.

  • Akcja Gothic 4 rozgrywa się 10 lat po zakończeniu Gothic’a 3.

  • W Arcania a Gothic Tale pojawi się stary Bezimienny. Przyjmie imię Króla Rhobara 3 i ruszy ku podbojom. Jak się okazuje, Bezimienny nie jest wzorowym władcą. Wręcz przeciwnie, jego panowanie kojarzy się z tyraństwem, złem i okrucieństwem. Jednak nie robi tego z własnej woli. Został on opętany przez złe moce, silniejsze od Innosa i Beliara. Granicę królestwa Myrthany sięgają aż do południowych wysp.

  • Grę rozpoczniemy w tawernie pod “Pękniętą Dziewicą” której właścicielką jest Murda.

Świat Gry

  • W grze odwiedzimy cztery różne wyspy, każda z nich posiada swój unikatowy klimat, faunę i florę.

  • Prawdopodobnie wróci podział na rozdziały, ale nie jest to potwierdzone, ani zaprzeczone.

  • Doświadczymy dnia i nocy, tak jak to miało miejsce w poprzednich częściach.

  • Spotkamy znane nam już bestie: Krwiopijców, Błotne Węże, Pełzacze, Polne Bestie, ale ich wygląd zostanie odświeżony.

  • Całkiem możliwe, że ujedziemy konia, choć stoi to pod jednak znakiem zapytania bo twórcy rozważają wszystkie możliwe środki transportu.

  • Świat gry ma być stosunkowo duży, ale nie większy niż w Gothic 3, a nie mniejszy niż w Gothic 2, ujrzymy zarówno małe jak i duże miasta.

  • W grze wystąpią unikatowe bestie takie jak Czarny Troll. W Arcania a Gothic Tale pojawią się również przywódcy stad, takowy przykład mieliśmy w Gothic 2 tj. Przywódca Stada Zębaczy.

  • Możliwe że poza ludźmi i orkami zobaczymy nowe rasy np.: elfy.

  • Podróżowanie między wyspami będzie odbywało się najprawdopodobniej przy pomocy statków i teleportów. Ale z uzyskanych informacji od Spellbound wiemy, że szykują coś jeszcze innego (latające maszyny?).

  • Podczas gry dowiemy się nieco o “Niezbadanych krainach”, ale ich nie zobaczymy. Ponadto zostanie wyjaśniona historia niektórych rzeczy z poprzednich części, jednak nie będzie to historia życia Bezimiennego.

  • Bariera będzie podobna do tej z Gothic 1, jednak trzeba będzie tam wejść, a nie wyjść. Jednak nie ona będzie głównym wątkiem w fabule.

  • Nie będziemy mogli zmieniać swojego wyglądu zewnętrznego. Chodzi nam o twarz, ale będą zadania w których będzie wymagana zmiana ubrania.

  • Pod znakiem zapytania stoi wystąpienie magicznej rudy w Gothic 4.

  • Zostanie zaprezentowany nam zupełnie nowy ekwipunek.

  • Pogoda będzie miała wyraźny wpływ na otoczenie np.: gdy pada deszcz strażnicy schowają się w domu by uchronić się przed nim. Podobnie będzie z innymi ludźmi, ponadto możliwe że gdy wejdziemy w błoto nasze ubranie się “ubrudzi”.

  • Prawdopodobnie wystąpią nowi Bogowie, czyli oprócz Innosa, Adanosa i Beliara zobaczymy kogoś nowego, ale nie zdziwimy się gdy w grze pojawią się tylko “nowi” Bogowie.

  • Argaan - tak nazywać się będzie jedna z czterech wysp, które wystąpią w Arcania a Gothic Tale. Jedyne co o niej wiemy, to fakt iż jest objęta ona klątwą Króla Thorniara.

  • Znamy również nazwy trzech miast, które wystąpią w Gothic 4. A są nimi Thorniara, Setarrif, oraz Stewark.

  • Możliwe że na drzewach będą rosły owoce. W takim wypadku każda z czterech wysp zaoferuje nam inną roślinność, a w tym inne owoce.

  • Na pewno spotkamy znanego nam już z poprzednich części Lestera.

Umiejętności

  • Zostanie ulepszony system umiejętności i sterowania. Spellbound zapewnia jednak, że będziemy mieli do wyboru klawiszologie z poprzednich części.

  • Prawdopodobnie będzie możliwość wspinaczki na drzewa, jak i inne elementy występujące w grze.

  • W Gothic 4 wystąpi pasek wytrzymałości. Takowy widzieliśmy już w Gothic 3.

  • Całkiem możliwe że po zjedzeniu, wypiciu “czegoś” lub mieszaniu różnego pokarmu będziemy mieli przed monitorem nie wyraźny obraz, a bohatera będzie brało na wymioty.

  • W Arcania a Gothic Tale zobaczymy nowy system obrażeń. Po uderzeniu kogoś w rękę to osoba poszkodowania nie będzie mogła wykonywać szybkich ruchów a broń pozostawi po sobie wyraźny ślad.

  • Gdy walczymy jakąś bronią, podczas jej użytkowania doskonalimy się w jej obsługiwaniu, dzięki czemu bohater walczy o wiele lepiej i zadaje większe obrażenia.

  • Powróci wspinaczka na wszelkie obiekty, wcześniej pisaliśmy o wspinaniu się na drzewa jednak Spellbound wciąż pracuje nad system wchodzenia na drzewa.

Arcania i sprzęt

  • Grafika gry będzie wspierana przez DirectX 10.

  • Arcania a Gothic Tale na pewno zostanie wydany na PC. Możliwa jest też wersja na PS3 i XBOX 360.

  • Oprawa audio ma być równie piękna dla uszu, jak ta w którą wsłuchiwaliśmy się w poprzednich częściach.

  • Potwierdzono podział grafiki na bardziej żywą i ciemną.

  • Arcania a Gothic Tale będzie oferował świetne oświetlenie i cienie które będą się zmieniały z każdą godziną dnia, jak i nocy.

Informacje pochodzą ze strony http://arcania.gram.pl - na tej stronie możecie osobiście zadać pytanie twórcom Gothic’a 4

Zapraszam do dyskusji :slight_smile:

No jestem bardzo ciekawy jak im to wyjdzie.

Pomijając fakt, iż mój PC nie pociągnie tej gry, może być ona równie ciekawa jak dwójka (nie mówię tu o jedynce, która była najlepsza w serii).

Mam nadzieję, że nie okaże to się klapą jak G3, albo (nie daj Boże) G3 ZB.

Co prawda to już nie ten sam Gothic, nie ten sam klimat, ale zobaczymy co im z tego wyjdzie :wink:

to już dawno było gothic 4 na jakiejś stronce czytałem, mnie się fabuła nie podoba mogliby zrobić nową część z gł bohaterem a nie robić nowego …

wielkość poprzednich części gothica była dobra jak będzie za duże to się morrowind z tego zrobi co przynajmniej z mojej strony za bardzo gry nie uatrakcyjni(ale to tylko moje zdanie)

Wymagania nie będą super wielkie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie będzie aż tak źle.

Nie ma jeszcze Gothic’a 4. A u fabule jest mało informacji :slight_smile:

Jak dla mnie rewelacja, podoba mi się to bardzo. Mam nadzieje, że gra będzie dobrze zoptymalizowana nie tak jak G3 i G3ZB.