ArcaVir 2007 - Pytania i wątpliwości

Witam!

Z góry zaznaczam, że nie jest to typowy temat ‘Co kupić?’. Program już wybrałem i raczej przy nim zostanę, chyba, że wszyscy chóralnie krzykną, że nie powinienem :smiley:

Miałem kilka okazji by zapoznać się z ArcaVirami i podobało mi się, były znacznie mniej zasobożerne niż NIS.

Mam jednak pytanie odnośnie wersji OEM ArcaVir 2007 Antyvirus Protection. Mam na komputerze jeden system operacyjny. Czy w razie upgrade’u OSa będę musiał kupić nową licencję na tego ArcaVira? Czy też wystarczy, że będę używał softu i sprzętu z którym go kupiłem w jednym kompie (niezależnie od reszty sprzętu). Sprawdzałem na stronie producenta, ale tam piszą tylko, z czym można tego OEMa kupić. Pytam, bo nie chcę się nadziać na sytuację, że licencja pojmuje ‘stanowisko’ jako całość, z uwzględnieniem OSu…

Jeżeli ktoś ma ten program (OEMa), to najlepiej żeby wrzucił na forum treść licencji :slight_smile:

Pozdrawiam i dziękuję!

Na temat licencji nic nie powiem, ale powiem że to jeden z gorszych programów antywirusowych, jeżeli szukasz czegoś lepszego i mało zasobożernego to najlepszym wyborem będzie NOD32 ver. 2.70. Program jest wyraźnie szybszy w stosunku do Kaspesky-ego i wcale nie gorszy jeśli chodzi o wykrywalność i unieszkodliwianie szkodników.

TD4

tak jak kolega podał telefoy zadzwoń a pan ci wszystko wytłumaczy :wink: ja dzwoniłem i uzyskałem pomoc odrazu :wink:

ArcaVir jest klonem MKS’a. A co za tym idzie nie ma za dobrych wyników wykrywalności. Nawet Panda go pokona o kasprsky’m już nie mówiąc.

W najnowszym numerze PCW jest test programów typu internet security i o dziwo ArcaVir zajął 2miejsce,kasperski jest chyba 5 albo6.

Złączono Posta : 24.03.2007 (Sob) 20:40

Ale też mało reklam kasperskiego jest w PCW.

Wyrażając swoją opinię opierałem się na testach Komputer świata.

No własnie co testy to inne wyniki,chociaż internet security to troche co innego niż antyvirus.Ja nie używam arcavira ale sądząc co piszą ludzie na różnych forach to już inna jakość niż MKS.

Fakt co testy to różne wyniki ale można zauważyć że kilka programów jest zawsze w czołówce np Kaspesky, NOD32, Avira AntiVir PersonalEdition, BitDefender, G DATA AntiVirus czy Panda.

Ściągnij jakś paczke wirusów z internetu i przetestuj Arcavira z AOL Active Virus Shield - skoro jest lepszy to po co przepłacać?

Witam!

W tej chwili jadę sobie na wersji demonstracyjnej Kaspersky Internet Seciurity i jest fajnie. Problem w tym, że pełna wersja kosztuje 199zł :frowning: i nie jest kompatybilna z Vistą (muszę patrzyć perspektywicznie). Kupując tego OEM’a ArcaVira mam za te pieniądze i program, i jakiś sprzęt (np. napęd optyczny). Tylko ile by kosztowały potem kontynuacje…

Wyliczyłem (a raczej strona ArcaBit mi wyliczyła :D), że kontynuacja na 12 miesięcy dla tego OEMa Antyvirus Protection to 106zł (wersja komercyjna, dostarczana pocztą). To daje cena OEMa + cena sprzętu (raczej wezmę jakiś DVD do PC) + kontynuacja 106zł za pół roku od dnia rozruchu… to jakieś (na oko) 300zł. Z te pieniądze mam: sprzęt i Antyvira z czasem trwania 18 miesięcy plus promocyjne 2 miesiące (zakładając, że ta promocja będzie wtedy jeszcze aktualna).

A zatem mogę:

a)Kupić OEMa, sprzęt i aktualizacje, co daje mi koszt jakieś 300zł, sprzęt i 18 miesięcy ochrony

b)Kupić BOXa i aktualizacje, co mnie wyniesie jakieś 240zł, bez sprzętu i z ochroną 24 miesiące

Hmmm… złożona zależność. Muszę się zastanowić i dokładnie wybadać ceny, bo te są orientacyjne.

Oczywiście, muszę się jeszcze skontaktować z ArcaBitem w sprawie tej licencji. Jeżeli powiedzą stanowcze ‘NIE!’, to OEM odpadnie.

Pozdrawiam!

Wersja do użytku domowego jest tańsza http://www.kaspersky.pl/store.html?g=16

Jest. :lol:

Tyle, że ja potrzebuje wersji Komercyjnej…

Nie podajemy takich informacji na Forum