Arcavir od Neo-czy można jeszcze zainstalować

(Kornicameister) #1

mam pytanie

od neo dostaliśmy w swoim czasie, z racji zawarcia umowy, pakiet antywirusowy ArcaVir 2007

myślę, że moje pytanie będzie miało charakter retoryczny, ale

na okładce napisane jest zainstalować do 14 grudnia 2007 roku, wersja na 3 lata

więc, jeżeli zainstaluję to teraz to i tak nie zarejestruje programu darmowo, tylko będę musiał wykupić nową licencję ??

(model12) #2

Witam.Przykro ale można zainstalować jako wersję na 15 albo na 30 dni poprostu nie pamiętam.Zarejestrować się można ale będzie podany klucz do wersji ograniczonej czasowo,sam się na tym naciąłem,przegapiłem termin i kicha.Pozdro Szczęśliwego Nowego Roku

(M Zganiacz) #3

Osobiście nie polecam tego programu.

Używałem go chyba z tydzień i tzw. Guard potrafił tak zamulać kompa, że czasami stawał w miejscu.

Zainstaluj cokolwiek innego. Z bezpłatnych polecam AVAST'a

(Kornicameister) #4

hmm, koleś z pomocy technicznej, po założeniu tematu mnie olśniło :lol:, żeby się tam spytać, stwierdził, że od 14 grudnia jest po prostu odliczany czas tych 36 miesięcy i nie będzie problemu z instalacją.

w sumie to od ojca zależy co będzie chciał mieć zainstalowanego, więc będę rozmwiał z nim na ten temat i wytłuszczę mu wszystkie sugestie.

BTW Matek84 ten program mulił Ci na tej konfiguracji, którą masz w podpisie, jak tak, to stary ma laptopa, więc nie wróżę nic dobrego :slight_smile:

(timon1981) #5

Skoro masz legalną wersje na 3 lata to czemu masz z niej nie skorzystac? Za friko masz ochrone na 3 lata. Nie instaluj tej wersji co dostałes na płycie tylko ściągnij sobie najnowszą 2008 z strony http://www.arcabit.pl/download.html. Wiele rzeczy w niej jest poprawionych i nie powinno Ci mulic. Zreszto zainstaluj i sam sie przokonaj. Najwyżej odinstalujesz jak Ci sie nie spodoba. W ramach tej licencji mozesz zamiast wersji 2007 zainstalowac najnowsza 2008

(M Zganiacz) #6

Tak. Muliło na tej konfiguracji.

timon1981 Jesteś pewien że można zainstalować nową wersję na tej licencji co się od NEO dostaje ?

(Kornicameister) #7

tylko, właśnie czy klucz licencyjny dostarczony z wersją 2007 będzie pracował z wersją 2008 ?

update:

pomoc techniczna napisała, że kody licencyjne dla wersji od 2006 do 2008 sa identyczne i można używać ich wymiennie, wieczorem zobaczy się czy to prawda :]

(timon1981) #8

Kolega który także kupywał w tym czasie neostrada mówił że w pomocy technicznej mówili że bez problemu ten kod działa pod arcavir 2008. Samo osobiście nie używał 2008 jeszcze gdyz ma cały czas zainstalowany 2007 i chodzi mu bez zarzutu. System mu nie muli a jedyne co pamiętam z jego konfiguracji to fakt że ma system xp oraz 1 gb ramu

(#Fafik#) #9

Ja ma Arcavir 2007 Orange na 2 lata. Mój komp nie należy do mocnych - lapek z turionem 64 i 1 gb ramu, grafa zintegrowana. Uaktualniłem do wesrji arcavir 2008 i był tak jakiś błąd w netmonservice.exe, który zjadał cała dostępną pamięć. Ale usunęli ten problem i jest ok.

Jako użytkownik Kasperskiego IS 7 - na kompie stacjonarnym - mogę powiedzieć, że Arcavir 2008 nie ma się czego wstydzić jeśli chodzi o wykrywalność. Jedynie mogli by popracować na firewallem, tylko że tam filozofia działania jest inna. Po prostu w arcavir 2008 użytkownik nie jest zasypywany informacjami o próbie ataku itd. Jednemu to przeszkadza inny może się cieszyć.

Ogólnie polecam arcavir 2008 zwłaszcza, że sensowne pieniądze można kupić licencje na 3 kompy.

(Kornicameister) #10

no po uzytkowaniu już więcej niż tydzień ojciec nie zauważył żadnego znaczącego spowolnienia komputera :slight_smile:

no, ale jak miał wcześnie Nortona to była kiszka ;/

(piotrekplay) #11

ArcaVir 2008 nie muli kompa nawet przy 512MB pamięci - mój znajomy używa od czasu polowania na dobreprogramy i jest OK. Ja też nie zauważyłem spowolnienia czy to na windows vista czy to na xpeku.

Jak ktoś chce coś wybitnie lekkiego dla systemu to trzeba zainstalować NOD32

Co do licencji, to wbijasz kod od tej wersji co dostałeś z neo podczas instalacji ArcaVira 2008 i działasz.

w menu aktualizacji programu masz licznik dni do zakończenia licencji

(Kornicameister) #12

i tak też zrobiłem, żadnego problemu przy instalcji nie było,, początkowo zdziwił mnie mały rozmiar instalatora do arcavir 2008 ;p, ale wszystko jest ok :confused:

jedyny sęk w tym, że trojan wykryty przez kasperskiego online przez arcavira nie został znaleziony, muszę chyba dociągnąć program specjalnie do trojanów z vortalu i spróbować do świństwo usunąć albo tak jak mi proponowali wyłączyć przwracanie systemu, nie wiem jescze, zalezy jak ojciec mnie do laptopa dopuści :twisted: