Arch - Failed to run dhcpcd (Rozwiązane)

LaserGD te samo rozwiazanie podal mi dragonn na gg juz wczoraj. Dzieki za pomoc. Naleza sie dla was piwa. Podziele sie z wami doswiadczeniami Arch Gnome-shell i Ubuntu Gnome-Shell. Arch zjada 100MB ramu mniej, czas pracy baterii wydłużył sie o 20%, brak syfu

Mam jeszcze jednak jeden problem. network manager. Nie mogę zmusić laptopa do włączenia wifi. Brakuje też ikonki network managera na pasku w lewym górnym rogu. (Chyba, że to jest dodatek wyłącznie w ubuntu). Możecie mi pomóc.

http://img543.imageshack.us/img543/6214 … 010932.png

To jest moje pierwsze doświadczenie z Archem i gnome. Wcześniej na nim używałem KDE4. Jestem jak na razie mile zaskoczony tą dystrybucją.

Jesteś pewny, że był to dragonn? :->

Poprawka;] LeserGD. Muszę skonfigurować archa, do środy. hym… Co z tym wifi;/

Na pewno chodzi o lewy górny róg? Zazwyczaj ikonka jest po prawej stronie, chyba że nowe Ubuntu ma faktycznie jakoś inaczej.

Jeżeli chodziło o prawy górny róg to potrzebny jest pakiet network-manager-applet.

Zawsze można skorzystać z alternatywy: >> Klik <<

Vatri91 no właśnie coś mi nie pasowało że pisałem z tobą na gg :smiley: , byłem wczoraj trochę rozkojarzony, ale bez przesady :P. A co do wi-fi to jak już ci pisałem na PW, ja polecam wicd-a ( LeserGD podał linka do jego konfiguracji), moim zdaniem dużo lepszy od nm.

Rozwiązaniem naprawy wifi było dodanie networkmanagera do rc.conf

Dzięki panowie za pomoc. Już mój arch jest prawie gotowy do pracy;p

Jeszcze tylko sudo, yaourt, rederowanie czcionek, motywy gtk w aplikacjach Qt i instalacja potrzebnych narzędzi;] Zabawę czas zacząć;]

Dzięki za pomoc LeserGD i dragonn. Piwo wam się należy. browar.gif

Pozdrawiam