Arch nie działa Emerald

Witam.

Kilka dni temu postanowiłem zainstalować archa. Trzeba przyznać, że jak ktoś robi to pierwszy raz. To jest męczarnia. Bez pomocy mojego znajomego pewnie bym sobie z tym tak szybko nie poradził. Pierwszy raz mam styczność z dystrybucją ciągłą:) i stwierdzam, arch jest strasznie szybki i wydajny:) Więcej nauczyłem się instalując go niż przez 2 lata korzystania z ubuntu:P Jak na razie spotkałem się jedynie z jednym problemem. Emerald.

Używam kde 4.2.4 (kdemod). Bez compiza nie wyobrażam sobie już pracy. Potrzebne są mi przynajmniej dwa virtualne pulpity i expo.

Gry daje polecenie compiz --replace załącza się ten windows manager, ale znika każdy dekorator okien. Kiedy wpisuje emerald --replace nic się nie dzieje.

Mój Xorg

http://wklej.org/id/122165/

macie jakiś pomysł jak to zrobić???

Pozdrawiam:)

Co się tak wszyscy ostatnio przesiadają na Archa hehe, gdzieś go reklamują? Jeszcze popularnością przebije Ubuntu :slight_smile:

Generalnie w Xorgu brakuje Ci wpisów odnośnie Composite i DRI i brak modułów. Compiz ogólnie działa? Tylko Emerald nie tak? Emerald zainstalowany?

pacman -S emerald

Nie sprawdzę teraz czy Emerald jest w repo, bo właśnie usunąłem Archa i wróciłem na Debiana.

Pokaż jeszcze zawartość rc.conf.

Pozdrawiam!

Jak bym nie zainstalował Emeralda to nie próbował bym go odpalić i jak bym wpisał emerald --replace. Wyskoczyło by mi brak takiego polecenia. :slight_smile: Compiz działa. Tylko nie mam żadnego dekoratora. Kwin nie chodzi z compizem.

A co rc.conf masz tu link.

nie

tylko

emerald --replace

stary to jest literówka. W terminalu wpisuje dobrze

Pokaż dokładnie co Ci wypisuje na konsolę gdy wpiszesz emerald --replace.

Tak na marginesie w rc.conf masz cubs zamiast cups :slight_smile: Sprawdź jeszcze logi. KWin powinien chodzić z Compizem z tego co kiedyś używałem, sprawdź jeszcze czy masz w ogóle dekorację okien włączoną w ustawieniach Compiza.

Pozdrawiam!

To będzie to co napisał roobal (; w ustawieniach compiza brakuje wtyczki do dekoracji okien. Ja tylko dodam że do startowania i zarządzania bardzo przyjemny jest fusion-icon

Jezu ludzie nie róbcie ze mnie debila. Fusion-icon mam zainstalowany. Matiit ty o tym dobrze wiesz bo Ci mówiłem. jak wpisze emerald --replace to nic sie nie pokazuje.

A tak na marginesie to fusion-icon to badziewie. Jak się wyłaczysz przez niego compiza i odpali się go jeszcze raz to się tnie. Lepiej dodac do auto startu compiz-real. a Do zmiany dekoratorów skryptu