Arch - powiadomienia z Ubuntu (notify-osd)


(Adrian 1987) #1

Witam. Spodobały mi się nowe powiadomienia w Ubuntu więc spróbowałem zainstalować je w swoim Archu. Znalazłem więc przez yaourt notify-osd i pidgin-libnotify-notify-osd do Pidgina. Uruchomiłem jeszcze raz kompa, wciskam na próbę przycisk zmiany głośności na klawiaturze i... jest tak jak było, czyli stare powiadomienie więc czekam na jakiś ruch w Pidginie, po kilku minutach ktoś się udostępnił i wyskoczyło mi małe, zwykłe okno na środku ekranu z przyciskami "Zamknij", "Otwórz", "Ok". Kombinowałem dalej. Zobaczyłem paczkę gnome-settings-daemon-notify-osd i niby są te nowe powiadomienia ale nie przezroczyste i nie zanikają powoli (chyba tak jest w Ubuntu?) i są tylko w systemie, w Pidginie dalej okienka. Pytanie: co poradzić? Coś czytałem o "paczowaniu" ale nie bardzo wiem o co chodzi... W necie nigdzie nie mogłem znaleźć "instrukcji" jak to zainstalować więc nie wiem czy wszystko zrobiłem jak trzeba...


(dragonn) #2

Sterowniki do karty graficznej zainstalowane?

Najpierw usuń pakiet pidgin-libnotify:

pacman -R pidgin-libnotify

Jeżeli bedzie chciał jeszcze coś wywalić (a ty tego nie chcesz) to zrób:

pacman -Rd pidgin-libnotify

A teraz instaluj pidgin-libnotify-notify-osd


(Adrian 1987) #3

Jasne, ze sterowniki zainstalowane.

Odinstalowałem pidgin-libnotify, ponownie zainstalowałem pidgin-libnotify-notify-osd i jest w miarę ale dalej brak zanikania i przezroczystości.

Wyglądają tak: http://pkpatel88.files.wordpress.com/20 ... =374&h=152 (fotka znaleziona) a powinny tak: http://2.bp.blogspot.com/_95-BHeta7y8/S ... enshot.png (też znalezione) i chyba widać różnicę a zanikaniem chyba wiadomo o co chodzi?


(dragonn) #4

Masz compiza, jeżeli nie to go zainstaluj i uruchom i wtedy sprawdź.


(Adrian 1987) #5

Dziala, dziala. Ale nie chce compiza wiec nie bedzie ladnych powiadomien :slight_smile:

Brak pl znakow bo ledwo co system zainstalowalem.