Aries 101 - "Przygotowywanie karty sd" - AParted zatrzymuje się na 23%


(Armenvanlasso) #1

Witam. Mam problemy z partycjonowaniem karty MicroSD HC 128gb na tym tablecie.

Wygląda to w ten sposób:

Na tablecie jest root

Odpalam program GParted

Chcę sobie podzielić kartę pamięci 128gb class 10 na 2 partycje;

  • ext4, 32gb

  • fat32 reszta miejsca

Rozpoczyna się formatowanie, międzyczasie na pasku powiadomień pojawia się napis "Przygotowywanie karty sd Sprawdzanie w poszukiwaniu błędów.". Formatowanie dochodzi do 23% i się zatrzymuje. Napis na pasku powiadomień również wisi. Można czekać godzinę i nic się nie dzieje. Jeśli wyciągnę kartę pamięci to napis zostaje. Po włożeniu karty spowrotem nic się nie dzieje. Nie jest wykrywana ani w tablecie ani w programie. Trzeba resetować tablet, żeby ikona znikła, jednak po tym zabiegu karta nie jest dalej wykrywana.

 

Po włożeniu jej do czytnika i podłączeniu do komputera jest wykrywana w programie Mini Tool Partition Wizard Free jako niesformatowana oraz bez fat32 , ext4 itp. Windows 8.1 pyta, czy ją sformatować.

 

Jeśli natomiast podzielę ją na partycje za pomocą tego programu, to w tablecie zostaje wykryta tylko ta pierwsza czyli Fat32. Po wejściu w Link2SD i wybraniu ext4 program wyświetla komunikat: "mount script cannot be created invalid argument". Obojętnie, ile bym nie przydzielił pod ext4.

 

Może ktoś wie jak to ogarnąć? 

Prosiłbym o jakieś rady, bo męczyłem się z tym od rana i już nie mam pomysłów.


(KAZDAN63) #2

SD X C ! To urządzenie to ma czytnik SD X C ? SDHC max 32 GB ! Od kiedy to pamięci flash dzieli się na partycję ? Dla Windowsa (XP) istnieje 32-bitowy sterownik (bez certyfikatu MS) który umożliwia “widzenie” więcej niż jednej partycji (max 4 , pamięć flash traktowana jest tak jak dysk HDD) , ale jaki tego jest sens skoro inne komputery tego nie “zobaczą” ? Strata czasu !


(Armenvanlasso) #3

Już odpowiadam. Karta jako sama w sobie jest widoczna prawidłowo zaròwno w komputerze jak i tablecie. Odczyt i zapis prawidłowy.

Kupiłem ją tylko i wyłącznie, żeby używać jej w tablecie, żeby w nim zwiększyć sobie pamięć, bo wew. mam do dyspozycji tylko 5gb.

A że nie mam możliwości przenoszenia zainstalowanych aplikacji wraz z danymi poprzez systemowe app2sd i nijak nie mogę tego zmienić, to potrzebuję mieć partycję ext4 na karcie, żeby tam instalowały mi się automatycznie


(KAZDAN63) #4

Przeczytaj SPECYFIKACJE Aries 101 ! 32 GB (SDHC) stoi napisane jak byk ! Czytnik kart w komputerze masz SDXC ? Zakładanie partycji na pamięci flash " wybij" sobie z głowy !

Karta :

http://www.x-kom.pl/p/219777-pamiec-transflash-microsd-kingston-32gb-microsdhc-uhs-i-u3-zapis-80mb-s-odczyt-90mb-s.html

Ale zasadne jest pytanie czy czytnik kart w Aries 101 i w komputerze są w stanie wykorzystać rzeczywistą prędkość zapisu i odczytu karty (77/86 MB/s) ? Nie !

 

Czytnik kart SDXC (UHS-II (154/312 MB/s) , UHS-I U3 -   USB 3.0 ! 104 MB/s , naprawdę to 100 MB/s i związane to jest ze stosowaniem przez producentów przelicznika 1000 , a nie 1024) :

http://www.x-kom.pl/p/201337-czytnik-na-zlaczu-usb-kingston-mobilelite-g4-usb-3.0-9-w-1.html


(Armenvanlasso) #5

Czytnik kart do kompa mam sdhc. Jak włożę kartę do tabletu to jest zainstalowana. W ustawieniach pamięci pokazuje, że ma 125gb.

Można na nią wrzucać, słuchać z niej muzyki, kasować pliki itp.

Jednym słowem tablet wykrywa ją prawidłowo.


(KAZDAN63) #6

Jak karta SDXC to i czytnik SDXC ! Z tymi 125 GB to tak samo jak z tym napisem na płocie !


(Armenvanlasso) #7

Przepraszam faktycznie. Pewnie tablet posiada ròwnież czytnik sdxc, że widzi tą kartę.

Co byś mi poradził?

Przed chwilą pròbowałem zrobić partycje na odwròt czyli najpierw ext4 a potem fat32 za pomocą programu na kompie.

Na ext4 dałem tym razem tylko 12gb a na drugą resztę i tym razem zadziałało, tylko chciałem mieć jeszcze więcej na ext, zmieniłem na 32gb i znowu nie działa

A odpowiadając na twoje pytanie 5 postow wyżej - podział kart pamięci na partycje stosuje się na potrzeby androida od conajmniej kilku lat (nie wiem czy dłużej, ponieważ nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, bo jak bym był, to nie prosiłbym o pomoc na forum tylko sam udzielał innym porad. Wnioskuję po poradnikach z tym tematem, ktòre można wygooglować).

A tak wygląda stan mojej karty z jedną partycją sformatowaną w systemie fat32, wpiętej do tabletu:

post-204285-0-62138300-1430986633_thumb.


(KAZDAN63) #8

Jesteś wyjątkowo odporny na fakty i argumenty . Czytnik SDHC to 32 GB i ani bajta więcej   ! Czytnik SDXC to istnieje tylko w Twojej wyobraźni !