Artefakty/krzaczki na ekranie laptopa


(Namekxxx) #1

Witam,

mam problem z notebookiem HP Pavilion DV6500 - grafika nVidia GeForce 8600M GS. Od jakiegoś czasu zaczęły się pojawiać na ekranie dziwne artefakty/krzaczki (jak zwał, tak zwał :lol: ). Nie miałem pod ręką aparatu, żeby cyknąć fotkę, ale wygooglowałem co nieco i wygląda to mniej więcej tak:

http://www.laptopparts101.com/wp-conten ... lure-3.jpg

http://axizo.nl/blog/wp-content/uploads ... facts2.png

http://www.vistax64.com/attachments/gra ... assino.jpg

Artefakty pojawiają się już podczas wyświetlania okienka startowego z BIOSU (z logo HP), tak więc na 100% nie jest to wina oprogramowania. Poza tym sformatowałem kompa i zainstalowałem ponownie Win 7. Podejrzewam, że to coś z grafiką i prawdopodobnie to pamięć od grafiki. Mam zamiar jutro przeskanować ową pamięć za pomocą programu Video Memory stress Test. Czytałem też, że można by spróbować wygrzać kości ramu od grafiki za pomocą opalarki (najlepiej stacji lutowniczej, ale takowej nie posiadam) - czy ew. suszarka mogłaby coś zdziałać :smiley: ?

Inne artefakty widać podczas okna startowego biosu, inne podczas uruchamiania systemu, a jeszcze inne po uruchomieniu windy.

Może miał ktoś podobne przygody? Pomocy!


(Rayderz26) #2

Sprawdź temperatury podzespołów…Możliwe ,że pamięci karty graficzniej padają…


(Veers) #3

Rozumiem że to taki dowcip ?

Laptop do serwisu - najlepiej takiego który potrafi przylutować układ BGA - bo śmiem twierdzić że chipset grafiki utracił kontakt z płytą główną.