Artefakty na 64 bitowym Windows 7

(Distortion91) #1

Witam,

Mój problem wygląda następująco. Dokupiłem sobie pamięci ram i w związku z tym zmieniłem system na wersję 64 bit Ultimate. Niestety co jakiś czas na ekranie pojawia się poziome paski, coś jak zakłócenie w TV. Nie mam zielonego pojęcia skąd się to wzięło i czy jest to artefakt. Na systemie 32 bitowym wszystko jest w najlepszym porządku, sprawdzałem kilkakrotnie. Szkoda mi powracać do wersji 32 bit ponieważ odczułem znaczne przyspieszenie systemu po rozbudowie pamięci i zmianie na 64. Oto moja konfiguracja sprzętowa:

NOTEBOOK ASUS X52N

Procesor AMD V Series V140 (2.3 GHz, 512 KB cache)

Dysk twardy 320 GB SATA 5400 obr.

Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 4200

Wielkość pamięci karty graficznej Do 512 MB (pamięć współdzielona)

Z góry dziękuję za pomoc

(WODZU) #2

Ile masz tego RAMu, jakiej firmy i jakie parametry? Domyślam się że komputer to laptop? Spróbuj innej wersji sterowników grafiki.

(Distortion91) #3

4 gb + 1 gb. Tak jest to laptop. Kość 4 gb to A-data czy jakoś tak a 1 gb Samsung. Oryginalnie miałem jedną kość 2 gb ale przełożyłem do innego lapka. Sterowniki ściągnięte ze strony Asusa pod ten konkretny model. Czy to może być przez te że procek ma tylko 1 rdzeń? Ale chyba to nie ilość rdzeni decyduje o tym czy obsłuży 64 bitowy system? Sorry ale nie znam się na tym aż tak dobrze. Spróbuje jakieś starsze stery może tak jak proponujesz.

(olmeca) #4

Obawiam się, że będziesz musiał do tego przywyknąć. Mam Ati Xpress 1200 i 7 x64 i co jakiś czas widzę artefakty najczęściej przy wybudzaniu systemu z uśpienia. Wymiana płyty głównej nie pomogła.

(Distortion91) #5

A jeśli to zignoruję ( bo w sumie aż tak mi to nie przeszkadza czasem przez dłuższy czas się nic nie dzieje) to czy jest ryzyko uszkodzenia grafiki tudzież innych komponentów ? Czy jeśli nic nie wskóram odpuścic i wrócić do nędznych 3 gb ramu na 32 bitowym systemie?

(WODZU) #6

Może przydzielić inną ilość pamięci współdzielonej dla karty graficznej.

(Adax) #7

Mam wrażenie, że kości mogą się gryźć. Wsadź samą 4 GB i sprawdź czy problem ustępuje. Być może nie mogą pracować razem.

(Distortion91) #8

Niestety problem nie lubiących się kości wykluczyłem wcześniej nawet na oryginalnej kości 2 gb się to samo robi.

(WODZU) #9

Jeśli pod x86 jest ok, a pod x64 nie, to stawiam na sterownik karty graficznej.