Artefakty podczas grania na laptopie

Witam mam problem mianowicie podczas grania np. w World of Warcraft po pewnym czasie wyskakują mi artefakty i dzieje się to niekiedy po 5 minutach niekiedy po godzinie.Sformatowałem dysk, przeinstalowałem Windowsa, przeinstalowałem grę, próbowałem wgrywać różne wersje sterowników nowsze, starsze lecz to nic nie pomaga.Problem ten występuje tylko przy graniu(gdy obciążam kartę graficzną). Czasami wyskakuje też komunikat że sterownik graficzny przestał działać ale odzyskał sprawność, ale częściej zawiesza się i nie pozostaje nic innego jak manualny reset laptopta . Rozkręciłem laptop wyczyściłem wszystko w środku i ciągle to samo.Sprawdzałem temperaturę programem SpeedFan - około 55-60 stopni podczas grania.Testowałem również ram - program nie wykrył problemów. Karta graficzna jest wlutowana w płytę główną(Nie MXM). Specyfikacja laptopa:

CPU: Dual Core 2,3 t4500

VGA: Nvidia Geforce gt320m v ram:1gb

memory: 4gb ram ddr3

System: Windows 7 Home Premium 64 bit

Poniżej zdjęcie:

zdjcie0066o.jpg

Pozdrawiam.

Przeinstaluj sterowniki do grafiki. Sprawdź czy pomogło.

Jeśli nie, to pamięci na karcie spaprane. Pozostaje serwis.

Sterowniki przeinstalowywałem nie pomogło. Czyli to na 100% jest wina karty graficznej tak? Wyczytałem, że istnieje coś takiego jak reballing BGA w celu naprawy karty.Czy ta metoda jest skuteczna?

Jest skuteczna - na jakiś czas (w tym miejscu podziękowania dla Panów od dyrektywy ROHS).

Podaj jeszcze model laptopa.

To rzeczywiście wskazuje na uszkodzenie karty graficznej.

A czas ten może wynosić od kilku godzin do kilku miesięcy czy lat :smiley:

Jednym słowem wielka loteria. Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia.

Model laptopa Asus K70ID

Posmarowałem pastą termoprzewodzącą GPU oraz CPU, ciągle to samo.Skanowałem też pamięć karty graficznej programem Video Memory Stress Test, nie wykrył błędów w pamięci. Bluescreen, który dzisiaj mi wyskoczył:

zdjcie0069y.jpg

to moze być równie dobrze matryca,lub taśma, podłącz inny monitor i sprawdź co wtedy się dzieje

poczytaj ten temat blad-stop-0x00000116-t387721.html

Kwestia ekranu to nie jest na pewno ponieważ tak jak pisałem, problem występuje tylko przy graniu.

ajak temperatury?

55-60 stopni temperatura gpu podczas grania.

zapuść 3d mark, tak na wszelki wypadek i sp2004 na ram i cpu

Podczas testowania pamięci programem Video Memory Stress Test, wywaliło mi znowu artefakty, cały komputer się zawiesił poniżej screen:

zdjcie0071a.jpg