Artefakty podczas gry i ciągłe zwiechy

Witam

Stało się, po ponad 2 latach używania mojego 8800GT od Galaxy, komputer odmówił posłuszeństwa(a właściwie karta). Po włączeniu gry mija jakieś 20 sekund i gra się zawiesza, a na ekranie pojawiają się kropki, kwadraty itp. Czytałem sporo na różnych forach i taka jest niestety przypadłość 8800gt. W niedziele znajomemu też się podobny GF spalił. Pytanie teraz mam: czy się coś jeszcze z tą kartą da zrobić, jeżeli nie to na co ją zmienić? Wydajność żeby była porównywalna do 8800 bądź trochę wyższa. Tylko proszę nie pisać mi że się nie opłaca ładować kasy w kompa bo nie tego oczekuje.

Pozdrawiam.

podobny do 8800gt będzie 9800gt :slight_smile:

chociaż 9600gt też ma zbliżoną choć jednak nieco niższą wydajność od 8800

Ja bym proponował radeona 4850.

artefakty zwyczaj oznaczają jednio: ŚMIERĆ

sprawdź na innym pececie jak będzie to samo to znaczy ze karta jest do wymiany

kup sobie 8800GT !!

najlepsze obecnie są GeForce GTX-y serii 4xx oraz ATI Radeony serii 5xxx ale tu radził bym napisać osobny temat podaj ile siana chcesz przeznaczy na zakup i na pewno ‘dobroprogramowicze’ z chęcią i przyjemnością ci pomogą

o ile twoja karta jest do wyrzucenia sprawdzenie jej gdzie indziej jest najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem

na innym kompie raczej nie instaluj sterów od NVIDIA tylko jedź na windowsowych i sprawdź jakaś starsza gr

no właśnie dzisiaj wieczorem podskocze do kumpla i tam sprawdzę

dzięki

Przed kupnem nowej karty spróbuj użycia hot air:

http://ocforum.pl/showthread.php/32132- … akt%C3%B3w.

właśnie czytałem ten artykuł i mam tylko jedno pytanie

czy po ponownym włożeniu karty do kompa(już po “pieczeniu”) nie zostaną uszkodzone inne elementy kompa?