Artefakty podczas uruchamiania


(Dolorismachina) #1

Witam. Nie tak dawno temu pojawil sie problem opisany w temacie. Mianowicie podczas uruchamiania pojawiają sie artefakty po czym komputer calkowicie się zawiesza.

http://w849.wrzuta.pl/film/77szucdummh/mvi_0197_1 Oto link do filmiku przedstawiajacego co się dzieje. Czy to problem karty graficznej czy moze płyta główna padła? Karta to GeForce 8600GTS


(Erufenrito) #2

Prędzej artefakty to wina karty, próbowałeś sterowniki do karty w trybie awaryjnym przeinstalować i czy w trybie awaryjnym też one są (artefakty oczywiście) ?


(Dolorismachina) #3

Problem w tym, że nie mogę do awaryjnego wejść bo cały komputer się w pewnym momencie wiesza jeszcze przed załadowaniem systemu. Chociaż losowo się włącza normalnie i przeinstalowanie nic nie dało.


(Michal Kolatek) #4

Komp na gwar? Jak tak to serwis. Nie to wyjmij kartę obejrzyj czy wszystko ok z chłodzeniem czy przylega mocno do karty czy nie ma kurzu, odpal jakiegoś linuxa live cd i zobacz jak chodzi, jak możesz to sprawdź jak działa na innym kompie.


(Dolorismachina) #5

Problem jak na razie rozwiązany. Przyczyną były najnowsze sterowniki. Z jakiejś przyczyny powodowały takie coś. Zainstalowałem starsze i jest w porządku.